YOZGAT HABERLERİ

Sarayköy’ün “Kötüköy” Mahallesine Bilal Şahin İsmi Verilecek

IHA
07.07.2015 - 16:12Son Güncelleme : 07.07.2015 - 16:13

YOZGAT'IN YERKÖY İLÇESİNE BAĞLI SARAYKÖY'ÜNDE KADINLAR İMZA TOPLAYARAK MAHALLELERİNE HAYIRSEVER İŞ ADAMI BİLAL ŞAHİN'İN İSMİNİN VERİLMESİNİ İSTEDİ.

IHA

Yozgat’ın Yerköy ilçesine bağlı Sarayköylü kadınlar imza toplayıp mahallelerinin isminin Bilal Şahin Mahallesi olarak değiştirilmesini istedi.
Fabrikasının bulunduğu Sarayköy’e cami, kuran kursu, imam evi ve birçok hizmetleri yapan fabrikasında köyden insanları istihdam eden Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin’in bu hizmetlerini köy halkı unutmadı. Aralarında imza toplayan köy kadınları, köydeki mahallelerinin birine Bilal Şahin isminin verilmesini istiyor.
Topladıkları imzaları ve dosyayı Köy Muhtarı Mustafa Kurt’a teslim eden kadınlardan Fadime Yiğit, Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin’nin Yozgat’ın bir çok yerine hizmetleri olduğu gibi Sarayköy’e de çok sayıda hizmetlerinin bulunduğunu belirterek, “Bilal Bey, Kuran kursumuzun, camimizin bakım ve onarımını yaptı. Köyümüze imam evi lojman ve birçok hizmetleri bulunmaktadır. Bizde köyümüzde ‘Kötü Köy’ diye anılan mahallemizin adını değiştirmek istiyoruz. Kötü köy’den kurtulmak hem de hayır sever iş adamımız Bilal Şahin’in ismini vermek için imza topladık, muhtarımıza teslim ettik. İnşallah mahallemizin ismi Bilal Şahin olarak değiştirilecek” dedi.
Sündüs Yalçınsoy’da Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin’in Yozgat’ta yaptırmış olduğu külliyeyi gezdiklerini belirterek, “Yozgat Merkez’de Gedikhasanlı’da Esenli’de camiler, kuran kursları yaptırdı. Şimdi de köyümüzdeki cami ve kuran kurslarının bakım ve onarımını yaptırıyor. İmam evleri yapılıyor, köyümüz güzelleşiyor. Bizde kendisine teşekkür etmek için köyümüzdeki mahallemizin birini Bilal Şahin Mahallesi olarak değiştirilmesini istiyoruz” diye konuştu.
Köy Muhtarı Mustafa Kurt’ta Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin’in Sarayköy’e büyük hizmetlerinin bulunduğu ve bu hizmetlerin kesintisiz de devam ettiğini söyledi. Kurt, “Bilal Şahin bey önce Yibitaş Camisinin bakım ve onarımını yaptı, imam evi ve çevre düzenlemesini yaptı. Şimdi ise Çapanoğlu Camisinin çevre düzenlemesini yapıyor, imam evi, misafirhanesini tamamlayıp burasını da külliye haline getirecek. Köy halkı mahallemizin birisinin adı Kötüköy diye geçiyor ve halkımız da bu ismin değiştirilmesini istiyor. Köydeki hanımlar burasının Bilal Şahin Mahallesi olarak değiştirilmesi için imza toplamış ve bize teslim ettiler. Bizde ihtiyar heyetimizle görüşüp, bu ismi köy karar defterine işleyip, mahallemizi Bilal Şahin Mahallesi yapacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Sarayköy’ün “Kötüköy” Mahallesine Bilal Şahin İsmi Verilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sarayköy’ün “Kötüköy” Mahallesine Bilal Şahin İsmi Verilecek haberi güncellenecektir.

  YOZGAT NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   18:47
  • Yatsı
   20:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı