« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saray'ı görüp Türk olmak isteyen yabancılar kim?

Gençlerbirliği maçı için Ankara'da bulunan Galatasaray kafilesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ziyareti sonrasında Abdurrahim Albayrak tarafından yapılan açıklamalar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Özellikle Albayrak'ın, "Muhteşem bir köşk. Bazı yabancı oyuncularımız köşkü gördükten sonra Türkiye vatandaşı olmaya karar verdi" açıklaması sosyal medyada 'o futbolcular kimler' tartışmasını doğurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği maçı için Ankara'da bulunan Galatasaray kafilesi bugün öğle saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Ziyarette Başbakan Ahmet Davutoğlu da hazır bulundu.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdürrahim Albayrak'ın ziyaret sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamalar ise sosyal medyada büyük bir tartışmanın doğmasına yol açtı. Albayrak yaptığı açıklamalarda, "Muhteşem bir köşk. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir sarayın olduğunu düşünmüyorum. Bu bir eserdir. Biz ölüp gideceğiz. Yeni nesil de burada hizmet edecek. Yabancı uyruklu insanlar da gelip burayı görüp imrenecek" dedi.

Albayrak, sözlerinin devamında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ihtişamının kafileyi çok etkilediğini belirtip ekledi:

Sarayı görüp Türk olmak isteyen yabancılar kim

"Köşkü gördükten sonra birçok yabancı futbolcumuz da Türk vatandaşı olmaya karar verdi."

İşte bu sözler sonrasında sosyal medyada bu yabancı oyuncuların kim oldukları tartışılmaya başlandı.

İşin aslı; Gençlerbirliği maçı için Galatasaray kafilesinde sadece 3 yabancı oyuncu bulunuyor. Bu isimler de Uruguaylı kaleci Muslera, Brezilyalı sol kanat oyuncusu Alex Telles ve Portekizli genç yetenek Bruma.

Sarayı görüp Türk olmak isteyen yabancılar kim

SNEIJDER, MELO, PANDEV, CHEDJOU VE DZMEAILI ANKARA'YA GİTMEDİ
Galatasaray'ın Sneijder, Melo, Chedjou, Pandev ve Dzemaili gibi oyuncular ise sakatlık ya da kart cezaları nedeniyle Gençlerbirliği maçı kafilesinde yer almamış ve Ankara'ya götürülmemişti. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı gören ve 'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaya karar veren' isimler Muslera, Telles ve Bruma üçlüsünden biri olabilir.

Sarayı görüp Türk olmak isteyen yabancılar kim ALBAYRAK'TAN BOMBA AÇIKLAMALAR

Öte yandan Milli Takımlar Teknik Koordinatörü Fatih Terim geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Almanya örneğini vermiş ve bazı yabancı oyuncuların Türkiye vatandaşı yapılarak milli takımda yararlanılabileceğini söylemişti. Bu sözler üzerine Alex Telles bazı açıklamalarda bulunmuş ve teklif gelmesi durumunda Türkiye vatandaşlığına geçip milli takımda oynayabileceğini söylemişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz