« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saray'da kongre sesleri

G.Saray Yönetim Kurulu’nda Adnan Öztürk ile Ali Dürüst arasında yaşanan çekişme, sarı kırmızılı kulübü olağanüstü kongre aşamasına getirdi. Başkan Aysal’ın, “Bu iş böyle gitmez” dediği öğrenildi.

Adem KABAYEL
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY her ne kadar saha içinde başarılı sonuçlar alsa da, yönetim kurulunda işler iyi gitmiyor. İlk günden itibaren birbirleriyle anlaşamadıkları bilinen başkan yardımcısı Adnan Öztürk ile 2. başkan Ali Dürüst arasındaki çekişme, kulübü kongrenin eşiğine getirdi... Şimdi biraz geriye gidelim ve bazılarının ‘bardağı taşıran son damla’ diye nitelediği yeni krizi hatırlayalım... 

Sadece 2 yöneticinin haberi vardı

G.Saray Kulübü pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bir ihtarname göndererek, “Şikeyle suçlanan takımlar nedeniyle UEFA’dan ceza alır ve Avrupa kupalarına katılamazsak, sorumlusu siz olursunuz” mesajını verdi. Bu mektuptan, başkan Ünal Aysal’ın dışında sadece iki yöneticinin; Adnan Öztürk ile iletişimden sorumlu Sedat Doğan’ın haberi vardı. İşte bu durum Öztürk ile defalarca ters düşen Dürüst’ün sabrını taşırdı. Dürüst ertesi gün yönetim toplantısında konuyu gündeme getirdi ve Aysal’a, “İletişim departmanının bana bağlanmasını istiyorum” dedi. Aysal bu sözlere tepkisiz kalırken, Doğan’dan sert bir çıkış geldi:

“40 yaşındayım, çocuk değilim”

“Ben 40 yaşında adamım, çocuk değilim. Bugüne dek yaptığımız her işten başkanımızın haberi oldu. Ben sadece başkanımıza bağlı olurum.” Toplantıda yorum yapmayan Aysal’ın, yakınlarına, “Bu iş böyle sürmez. Yönetimde yenilenmeye gitmemiz gerekiyor” dediği ve liste çalışmalarına başlayarak en kısa zamanda kulübü erken seçime götürmeyi planladığı öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.