« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saray zengini Riera

Cimbom’da Ambarat’ın yedeği olması beklenen İspanyol, Faslı’dan 2.9 kat fazla kazanıyor.2.9 milyon Euro yıllık ücretle Galatasa-ray’da, Hamit’le beraber ‘en çok kazanan futbolcu’ unvanını taşıyan Albert Riera’nın geliri, sözleşmesindeki madde gereği bir sene sonra 3 milyon Euro’ya çıkacak.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY transferde bombaları art arda patlattı... Türkiye’nin gol kralı Burak Yılmaz Real Madrid’den Hamit Altıntop ve Kayserispor’dan rekor bir ücretle alınan Nordin Amrabat... Ancak bu isimlerin hiçbiri, yıllık kazançları bakımından O’nu sollayamadı... Albert Riera’dan bahsediyoruz.
Sarı kırmızılı takıma büyük umutlarla Olympiacos’tan transfer edilen ancak bir türlü bekleneni sahaya yansıtamayan İspanyol futbolcu, Florya’ya geliriyle damgasını vurdu. 2.9 milyon Euro’luk kazancıyla takım arkadaşlarını geçmeyi başardı.

Hamit’i de geride bırakacak

Yıldızlar karması tadında bir takım kuran Galatasaray’da Başkan Ünal Aysal’ın, “Performansı hayal kırıklığı”, yönetici Abdürrahim Albayrak’ın ise, “Acele ile yaptığımız bir transferdi” dediği Riera, halen en çok kazanan futbolcu konumunda... Bu unvanı Real Madrid’den transfer edilen Hamit Altıntop ile paylaşan, 30 yaşındaki İspanyol, sözleşmesindeki madde gereği bir sonraki sezon 3 milyon Euro kazanacak. Hamit’in ücreti ise 2 milyon 750 bin Euro’ya düşecek.

‘Unvanı’ Felipe Melo’ya bağlı

Büyük bir ihtimalle gelecek sezon aynı mevkide oynayacağı Amrabat’ın yedeği konumunda olacak Albert Riera, Faslı yıldızdan 2.9 katı daha fazla gelir elde ediyor. Nordin Amrabat’ın alacağı senelik garanti ücret 1 milyon Euro... Riera’nın G.Saray’da ‘en çok kazanan oyuncu’ olma unvanını yitirmesi ise bir ihtimale bağlı... Juventus’tan bonservisinin alınması için girişimler devam eden Melo sarı kırmızılı ekibe dönerse, bir sezonda 3 milyon Euro üzerinde bir gelir elde etmesi yüksek ihtimaller arasında... G.Saray’daki futbolcuların genel gelir dağılımı da oldukça dikkat çekiyor...

EN ÇOK KAZANANLAR

Riera 2.9 milyon Euro
Hamit 2.9 milyon Euro
Eboue 2.5 milyon Euro
Baros 2.5 milyon Euro
Burak 2.3 milyon Euro

EN AZ KAZANANLAR

Çağlar 900 bin Lira
Sercan 800 bin Euro
Gökhan 700 bin Euro
Semih 450 bin Euro
Emre 450 bin Euro

Endonezya kampı iptal

SEZON öncesi hazırlık kampı çalışmalarını Endonezya’da yapmayı planlayan Galatasaray, uçak bileti bulamadı. Son çare olarak özel bir uçakla Uzak Doğu ülkesine gitmeyi deneyen sarı kırmızılılar, 600 bin Euro’luk masrafla karşılaştı. Daha önce Endonezya’da Java Cup’a katılmayı planlayan Cimbom, buradan 1 milyon Euro civarında gelir elde edecekti. Özel uçakla gidildiği taktirde kasaya girecek 400 bin Euro’dan, Endonezya’daki boğucu sıcaklar ve 26 saatlik yorucu yolculuk nedeniyle vazgeçildi. Galatasaray’ın büyük bir ihtimalle rotasını Slovenya’ya çevireceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz