TEKİRDAĞ HABERLERİ

Saray Belediye Başkanı Çoban: "İlk Günkü Aşkla Yürüyoruz"

IHA
29.10.2015 - 15:19Son Güncelleme :

SARAY BELEDİYE BAŞKANI NAZMİ ÇOBAN

IHA

Tekirdağ’ın Saray ilçesi Belediye Başkanı Nazmi Çoban, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak "İlk günkü aşkla yürüyoruz" dedi.
Başkan Çoban, Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Saraylıların Cumhuriyetin değerini her şeyden iyi bildiğini ifade eden Başkan Çoban, "Cumhuriyet’imizi kutlamanın haklı gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Toplumumuzu en güzel öğretilerle taçlandırmaya başlamamızın üzerinden tam 92 yıl geçti. Toplumsal yaşantıdan, birey ilişkilerine kadar çağdaş dünyanın gerektirdiği bir hayata Cumhuriyet’imizle birlikte adım atmıştık. Bu yolda, ilk günkü aşkla ve dinmeyen bir heyecan duygusuyla yürüyoruz. Cumhuriyet, Kurtuluş Savaşımızın ardından Kuruluş’a uzanan çizgideki en değerli varlığımızdır. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ’En büyük eserim’ dediği en önemli yol göstericimizdir. Büyük yaraların ve savaşın içinden çıkmış en değerli rehberimizdir. Ulusların ve ülkelerin tarihlerinde dönüm noktası olan anlar vardır. Cumhuriyet, bu coğrafyanın görmüş olduğu en büyük dönüm noktasıdır. Bağımsızlık savaşları, ülkelerin tarihinde çok değerlidir. Ancak, kurtuluşunu çağın gereklerine uyduramamış bir biçimde kuruluşa çeviremeyen toplumlar uygar toplumlar haline gelemezler" ifadelerini kaydetti.
"İnsana yakışan biçimde yaşamanın gereklerini gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Türkiye devleti bir Cumhuriyet olmuştur." diyen Başkan Çoban, "Demokratik, laik ve sosyal bir devlet olabilmemiz böylelikle mümkün olmuştur. Cumhuriyet’imizin ilanından tam 92 yıl sonra bile bölgemizde ve dünyada halen böylesi bir yönetime sahip olamayan ülkeler, Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’i kurma iradesinin ne kadar önemli ve büyük olduğunun göstergesidir. Bir imparatorluğun küllerinden, halkın özgür iradesine, insan aklının öncülüğüne, herkesin eşit yurttaşlık temelinde yaşayabilmesine, kadınların toplum yaşantısındaki gerçekliğine ve her şeyden önemlisi çocuklarımızın bilimin, sanatın ve kültürün izinde yürüyebilmesine giden yolu açanları derin bir sevgiyle selamlıyoruz. Tüm çalışmalarımızda, aldığımız her görevde Cumhuriyet’in bilinciyle hareket ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüze bize miras bıraktığı bilimin ve aklın yol göstericisi Cumhuriyet’imiz için şükranlarımızı sunuyoruz. Mayamızda, mirasımızda, yarınlarımızda Cumhuriyet var! İyi ki Cumhuriyet var. İyi ki Cumhuriyet’in değerini bilen Saray halkı var" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Saray Belediye Başkanı Çoban: "İlk Günkü Aşkla Yürüyoruz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Saray Belediye Başkanı Çoban: "İlk Günkü Aşkla Yürüyoruz" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı