Sarar perakende ve turizm sektörlerine giriyor

Mahir VARLI/ANTALYA, (DHA)
15 Ağustos 2009 - 12:08Son Güncelleme : 15 Ağustos 2009 - 12:15

TÜRKİYE'nin büyük giyim markalarından Sarar, turizm ve perakende sektörlerine de girme kararı aldı.

Yaklaşık 15 kişiyle bit pazarından yola çıkan bir şirket olan Sarar'ın 1944 yılında Abdurrahman Sarar tarafından 12 metrekare dükkanda kurulduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, şirketin şu an toplam 200 bin metrekare alandaki 5 fabrikası ve 5 bin çalışanıyla Türkiye'de önemli bir konuma geldiğini söyledi. ABD, Hindistan, Japonya, İran, Irak, Rusya, Çin gibi 36 ülkede mağaza açtıklarını kaydeden Cemalettin Sarar, son olarak Berlin'in en önemli caddesi ile Frankfurt'un meydanında 750 metrekare büyüklüğünde mağazayı hizmete soktuklarını belirtti.

ABD'deki mağaza sayısının 10'u, Avrupa'dakilerin ise 50'yi geçtiğini ifade eden Sarar, “Ciromuz 300 milyon dolar. Kriz ciromuzda azalma yaratmadığı gibi bu yıl yüzde 20 oranında artışla 360 milyon dolar ciro bekliyoruz” dedi. Dünyada bilinen 5 marka için fason imalat da gerçekleştirdiklerini kaydeden Sarar, 1000 Euro'ya yurt dışında satılan birçok ceketi kendilerinin ürettiğini söyledi.

İlk kez perakende ve turizm sektörlerine de gireceklerini açıklayan Cemalettin Sarar, İstanbul- Bursa yolu ile Antalya- Kütahya yolunun kesiştiği Bilecik'in Bozüyük'te otoban üzerinde bir alışveriş merkezi (AVM) açacaklarını, diğer yatırımlarının ise İstanbul Beylikdüzü'ndeki 5 yıldızlı bir otel olacağını kaydetti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı