Şarap ve şampanyaya 35 bin dolar ödedi garsonlara 12 bin dolar bahşiş verdi

Hürriyet Haber
02.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

Rus milyarder Roman Abramoviç, şimdi de New York’un lüks restoranı Nello’s’ta önceki gün dostlarıyla birlikte yediği 50 bin dolarlık öğle yemeğiyle gündeme damgasını vurdu.

Astronomik faturanın büyük bölümünü şaraplar oluşturdu. Restoranın Abramoviç’e çıkardığı ve TMZ.com adlı dedikodu sitesi tarafında ele geçirilen faturada, Abramoviç ve masasındaki diğer 9 kişinin iki Petrus’a karşılık, üç Conti şarabı içtiği görüldü.
Faturada neler var
Abramoviç, iki Chateau Petrus için 10 bin dolar, üç Conti şarap için 15 bin dolar ödedi. İki Cristal Rose Magnum marka şampanya için de 10 bin dolar cebinden çıktı.
47 bin 221 dolarlık faturanın 35 bin dolarını içkiler oluştururken, garsonlara da hesabın yüzde 20’si olan 7 bin 328 dolardan ayrı olarak 5 bin dolar bahşiş verildi.
Abramoviç yer mantarı için 500 dolar, tatlı için 200 dolar öderken listedeki en ucuz madde 12 dolarlık 1 şişe su oldu.

Kardinal şarabı Romanee Conti

ROMAN Abramoviç’in bir öğle yemeğinde 3 şişe ısmarladığı Romanee Conti şarabı dünyanın önde gelenleri arasında kabul ediliyor. Üzüm, Fransa’nın Lyon ile Dijon şehirleri arasındaki Burgonya bölgesindeki bağlarda üretiliyor. Romanee-Conti 16’ncı yüzyılda saray çevrelerinde gözde olmuş, lezzeti öylesine bir tutku yaratmış ki, şarabın güzelliğinden ve erişilmezliğinden dolayı ona halk arasında “Kardinal şarabı” denilmiş.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı