« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saran TBESF'ye uğurlu geldi

Spor ve eğitim alanındaki kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla dikkati çeken Saran Holding, bu kez Türkiye’de ‘Bedensel Engelli Sporunun’ tek yetkili kuruluşu olan 'Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na bağlı bulunan tüm engelli spor branşlarının Milli Takımlar malzeme sponsorluğunu 2010 yılında üstlenmişti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, amaçlarının hem engelli sporuna daha fazla destek vermek hem de engelli vatandaşların spora başlayarak başarılarına katkı yapmak olduğunu söyledi. 13 branşta faaliyet gösteren engelli spor branşlarının Milli Takımlar malzeme sponsorluğuyla, maddi desteğinin yanı sıra manevi olarak da engelli sporcuların her zaman yanında olacaklarını ifade eden Saran; “Eski bir milli sporcu olarak bu benim için çok büyük bir şeref kaynağı. Federasyonumuz ve sporcularımızı son derece başarılı buluyorum. Amaçları, inançları yılmamaları ve getirdikleri sonuçlar son derece önemli. Saran Holding’in sosyal sorumluluk alanı olarak belirlediği engelli sporculara amatör bir ruhla destek veriyoruz. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun  tüm milli takımlarına sponsorluk kararımızla beraber, engelli sporcuların farklı branşlarda en etkin bir şekilde desteklemeye devam edeceğiz” dedi.  

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar: “2010 yılında hemen hemen her branştaki milli takımlarımız dünya çapında derecelere imza attılar. Ampute Futbol Milli Takımımızın Avrupa 2.liği ile Dünya 3.lüğü, Basketbol Milli Takımımızın Avrupa 2.liği, Dünya 8.liği, Bilek Güreşi Milli Takımımızın Avrupa 2.liği, Okçuluk Bireysel Kadın-Erkek Milli Takımımızın; Dünya Şampiyonluğu, Kadın Milli Takımımızın; Dünya 2.liği Erkek Milli Takımımız Dünya 3.lüğü, Avrupa 2.liği, Badminton Milli Takımımızın Çift Erkekler Dünya 2.liği, Masa Tenisi Kadın Milli Takımımızın Dünya 2.liği, Erkek Milli Takımımızın Dünya 3.lüğü, Tenis Milli Takımımızın Balkan Şampiyonluğu, Atıcılık Milli Takımımızın Dünya 3.lüğü, Yüzme Milli Takımımızın Bireysel Dünya 5.liği, Halter Milli Takımımızın Bireysel Kadın Milli Takımımızın Dünya Şampiyonluğu ve Dünya Rekoru kırması gibi başarılarla Türkiye’nin gülen yüzü ve gururu olduğumuza inanıyoruz. Saran Holding ile geçmişten de gelen iş birliğimizin bu başarıların artmasındaki en önemli unsurlardan biri olduğunu ifade etmek isterim. Türkiye'de daha çok bedensel engelli kardeşimize ulaşmak ve onları sporla buluşturmak, TBESF sporcu sayısını arttırmak en büyük isteğimizdir. Paralimpik oyunlara daha çok sporcu ile katılıp başarı oranını arttırarak Türkiye'ye daha çok madalya ile dönmek ve Türkiye'nin en başarılı Spor Federasyonu olmak 2011 hedeflerimiz arasındadır” dedi.   

Saran Holding’in ciddi boyutlardaki kurumsal sosyal sorumluluk bütçelerinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yapılan Spor Salonu yatırımlarıyla artarak devam edeceği bildirildi. Geçtiğimiz yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da, bölge çocuklarına yönelik “Taş yerine top atın!..” sloganıyla beş spor salonu yaptıran Saran Holding, bölgedeki spor salonu açılışlarına hız vererek, kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinden on binlerce çocuğun yararlanmasını sağlayacak