« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saran Holding'den önemli proje

Erken yaşlardan itibaren gelecek vaat eden sporcuların yetişmesine katkıda bulunmak için çalışmalar başlatan Saran Holding'in ilk gözdesi, 7,5 yaşındaki tenisçi Berfu Cengiz oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Saran Holding'den yapılan açıklamada, “Türkiye kazansın, Dünya kazansın” sloganıyla başlatılan çalışmalarda, yetenekli, gelecek vaad eden küçük yaştaki sporcuları bir havuzda toplayıp, onların yetişmesinde katkıda bulunup, kariyerlerinin yol haritasını birlikte çizmeyi hedefledikleri kaydedildi.

Projenin ilk sporcusu olarak Zonguldak'ta yaşayan 7,5 yaşındaki tenisçi Berfu Cengiz'e destek verildiği belirtilerek, “Saran Holding, Berfu'yu uluslararası platformda başarılara imza atması için yetiştirmeye karar verdi. 8 yaş Türkiye birincisi olan Berfu'ya bu projede çalışan profesyonel bir ekip kariyerinin yol haritasını hazırlıyor. Bu zor ve uzun yolda hedef, Berfu'nun 5-6 yıl içinde ilk 100'ün içinde yer alabilmesi ve onun gibi yetenekli sporcu çocukların yetiştirilmesinde katkıda bulunmaktır” denildi.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran ise proje ile ilgili açıklamasında, “Amacımız Türkiye'nin sesini yurt dışında duyurarak, bayrağının birçok yarışmada dalgalanmasını sağlamak. Ayrıca ülkemizin en iyi şekilde tanıtılması ve temsil edilmesini de istiyoruz. Kurumsal sorumluluk olarak bakıyoruz bu işe. Bu yüzden biz bu sporcuların kariyer haritalarını çizerken yanımızda yer alacak, destek verecek kişi ve kurumları da bu projeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler