Erzincan Haberleri

ERZİNCAN HABERLERİ

  Sarak’tan istihdama çağrı

  DHA
  01 Mart 2017 - 18:30Son Güncelleme : 01 Mart 2017 - 18:31

  Sarak’tan istihdama çağrı

  Coşkun MENEK / ERZİNCAN, (DHA)- ERZİNCAN Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak işverenleri, istihdam seferberliğine katılmaya davet etti.

  Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sarak yaptığı açıklamada,  istihdam ve üretimde arzu edilen seviyeye ulaşılması halinde bu durumun ekonomik istikrara ciddi katkılar sağlayacağını bildirdi. Türkiye’ye yatırım yapan ve istihdam sağlayanların kazançlı çıkacağını dile getiren Başkan Sarak istihdam seferliğiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB iş dünyamıza yeni fırsatlar sunuyor. İstihdam seferberliği kapsamında işbaşı eğitimine katılanların; 1 yıla kadar net asgari ücret tutarındaki maaşı ile iş kazası, meslek hastalıkları ve genel sağlık sigortası primleri İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak. Ayrıca, bu sürenin sonunda işbaşı eğitim programına katılanların istihdam edilmeleri durumunda 42 aya kadar varan sürelerle asgari ücret üzerinden SGK işveren primi İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanacak. En az bir işsiz vatandaşımızı işe alarak istihdam seferberliğine katılan her işverenimiz, hem işini ve işgücünüzü geliştirecek, hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak, kazanacak.”   FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ErzincanBugün10 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş11 ºC
  • Cuma12 ºC
  • Cmts14 ºC
  • Pazr 15 ºC
  • Pzts16 ºC
  • Salı14 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı