Ege Haberleri

  Sarabatlıların su sevinci

  Hüseyin BAYBARS / TAVAS (Denizli), (DHA)
  25.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ), Tavas İlçesi'nin Sarabat Mahallesi'nin yaklaşık 50 yıl süren içme suyu sorununu çözdü. Bugüne kadar saniyede 5 litre su verilebilen bin 320 kişinin yaşadığı mahalleye 2 kilometre uzaklıktan borular döşeyip su getiren DESKİ, içme suyu kapasitesini saniyede 13 litreye çıkardı. Köylüler şükür yemeği düzenlerken, kent protokolü de yalnız bırakmadı.


  Tavas'ın Sarabat Mahallesi'nin yıllardır süren içme suyu sıkıntısı kentin büyükşehir olmasının ardından kurulan Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından çözüldü. Bin 320 kişinin yaşadığı mahalleye su şebekesinden saniyede 5 litre su verilebilirken, kapasite yeni döşenen borularla 13 litreye çıkarıldı. Suya kavuşan Sarabatlılar, mahalle ilkokulunda şükran yemeği düzenledi. Yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Ali Arıkan, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör ve köylüler katıldı.Yemekte konuşan Başkan Zolan, "Denizli'de ne varsa, Tavas'ta ne varsa, Sarabat'ta da o olacak demiştik. Sarıabat'ta sürekli su sıkıntısı çekildiği bize aktarıldı. Büyükşehir olmamızın ardından DESKİ gerekli yatırımı yaptı ve mahalleyi suya kavuşturdu. Kuyuların temizliği ve her türlü bakımları yapıldı. Daha önce saniyede 5 litre suyunuz vardı, şimdi 13 litreye çıktı. Sarıabat, bundan sonra su sıkıntısı çekmeyecek" dedi.
  PAHOY Halk Dansları Topluluğu'nun zeybek gösterisinin ardından Sarabat Muhtarı Hasan Bakaç, Başkan Zolan ve protokol üyelerine teşekkür ederek çiçek verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı