« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saporta zaferi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk Telekom ve Tofaş rakiplerini eleyip üçüncü tura yükselirken eşleşmeler de belli oldu. Türkiye, kupada İspanya ve Yugoslavya ile birlikte iki takımla üçüncü tura yükselen üç ülke arasında yer aldı.

<ı>Rakipler belli oldu

Basketbolda Avrupa Saporta Kupası'ndaki temsilcilerimiz Tofaş ve Türk Telekom, rakiplerini devirip üçüncü tura yükselirken, eşleştikleri takımlar da belli oldu. Bursa ekibi Tofaş, Alman SSV Ratiopharm ile eşleşirken, Türk Telekom ise Yugoslav Partizan ile çeyrek final için mücadele edecek.

<ı>Fark attık

Önceki gece oynadıkları maçlarda çok başarılı oyun sergileyen her iki takımımız da rakiplerine çok rahat üstünlük kurdular. Finale giden yolda Türk Telekom, Sloven temsilcisi KK Polzela'yı 77-53 yenerken, Tofaş da Alman takımı TVG Trier'i 80-70 yenerek ikinci maçta da fark attı.

<ı>İlk üçe girdik

Üçüncü turun ilk maçları 9 Şubat'ta oynanacak. Türk Telekom ilk maçını evinde, Tofaş ise deplasmanda oynayacak. Rövanş karşılaşmaları ise 16 Şubat'ta oynanacak. Öte yandan Türkiye, İspanya ve Yugoslavya ile birlikte kupada iki takımla üçüncü tura yükselen üç ülke arasında yer aldı.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler