Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şapka zamanı

BU maçla ilgili üzerinde düşünülmesi gereken pek çok nokta var. Önce biraz rakam vereyim. Durum netleşsin. Bu maçta iki takım da gol rekoru kırdı.

Kanat ATKAYA
SON GÜNCELLEME
G.Saray, bugüne kadar 2'den fazla gol bulamamıştı ligde. Akçaabatspor ise 1 kez kendi sahasında Elazığ'a 3 gol atma başarısı göstermiş, dış sahada ise dünkü maça kadar toplam bulduğu gol sayısı 2'ydi.

Eylül ayını kabus görerek geçiren G.Saray oynayabileceği en uygun rakiple eşleşmişti bu hafta. Ligin dibindeki Akçaabat Sebatspor'a karşı alınacak farklı bir galibiyet ve tabii ki biraz güzel futbol, hem takımı, hem teknik kadroyu, hem yönetimi, hem de taraftarı rahatlatacak, moraller biraz olsun düzelecekti. Ama ne yaptı G.Saray: İyi oynayamadı. Güçsüz rakibine bile oynunu kabul ettiremedi. İkinci yarının hemen başında 3 farkla öne geçtiği maçı kabuslar görerek 4-3 tamamlayabildi. Hani Sabri'nin golü olmasaydı 'Ne olacaktı' diyesi geliyor insanın.

Sevgili terketti

Ama düşüncesi bile kanımızı donduruyor. G.Saray, ligin dibine demir atmış fakat iyi niyetle mücadelesini sürdüren rakibine karşı bile zorlanıyor, zar zor 4-3 kazanabiliyorsa, şapkayı önümüze koymanın zamanı gelmişti, geçiyor demektir. Mondragon'a da değinmek gerekiyor. Geldiği günden itibaren taraftarın sevgilisi olan Mondragon formsuz bir dönem yaşıyor. Her futbolcunun başına gelebilir. Başına böyle bir iş gelen futbolcu da haliyle dinlendirilir. Yuhalanması çok üzücüydü. Terim'in locasında Fulya Terim'le birlikte oturan sevgilisi ikinci golden sonra çok üzgün bir halde yerini terketti. Mondragon'u kaybetmek değil, yine kazanmak gerekiyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler