"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Şapka çıkarmak

BAŞLIĞA bakıp "Ama o şapkadan tavşan çıkartmak olacaktı" diye düzeltmeyi istediğinizi hissedebiliyorum. Fakat Trabzonspor karşısında Arda Turan’ın 26’ıncı dakikada yaptığı harekete dense dense "Tavşandan şapka çıkartmak" denir.

Orta desen orta değil, şut desen şut değil. Fakat neticede güzel algılanan ve kıymeti de büyük olan bir goldü.

Arda’nın Galatasaray’ın sorumluluğunu üstlenecek seviyede olgunluk göstermesi ayrıca gurur verici.

Dün takımdan ayrı tutulup alkışlanacak bir performans gösterdi.

* * *

İyi kadro kuran, iyi de oynamaya başlayan Trabzonspor, ilk şok golle şöyle bir sallandı fakat altı dakika sonra gelen darbe daha ağır oldu.

Bu kez Arda ve Servet ve Trabzonsporlu bir futbolcu arasında gezen top gol çizgisini geçti. Servet’in eline çarparak girdi top fakat herhalde o mesafeden kaçabilme ihtimali pek yoktu.

Neticede sinir bozucu iki gol üst üste gelmiş oldu.

* * *

Ersun Yanal, belli ki futbolcularını mümkün mertebe skoru değiştirebileceklerine inandırdı devrede. Trabzonspor daha kararlı bir taze başlangıç peşinde gibi algılandı 45-60 arasında. Bu süreçte de aslında pek beceremediği kontrollü futbolu hasbelkader iyi uygulayan, biraz şanslı bir Galatasaray çıktı karşılarına.

De Sanctis’in iyi, güven veren oyununu da unutmamak gerek tabii.

* * *

Yattara’nın dönüş heyecanı filan derken umutlanan Trabzonspor, bu kez Galatasaray Şeytan Üçgeni’nin baskın operasyonuyla karşılaştı.

Kewell-Baros-Lincoln (Arda da katılınca Şeytan Dörtgeni oluyorlar!) paslaşması neticesinde gelen gol Galatasaray’ı rahatlattı. Hatta o kadar rahatlattı ki; korner bayrağıyla samba yaparken sarı karttan kurtulan Lincoln, 60 saniye içinde hentbol yüzünden sarardı.

Golü attığı için affedilecektir ama böyle kırmızı kart görülmez; görenin şuurundan şüphe ederim.

* * *

Galatasaray 3 Büyüklerin 3 Gollü 3 Puan kutlamalarına, önemli bir rakibi geçerek katılmış oldu. Hem artık Cevat Hoca da görev başında... İyi, iyi...

X