KÜTAHYA HABERLERİ

Şaphane’de Öğretmenlere “Öğrenci Koçluğu” Eğitimi

IHA
20.01.2016 - 16:04Son Güncelleme :

Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zafer Kalkınma Ajansı tarafından imzalanan protokolle ilçede görev yapan öğretmenlere“ Öğrenci Koçluğu” eğitimi veriliyor.

IHA

Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Zafer Kalkınma Ajansı tarafından imzalanan protokolle ilçede görev yapan öğretmenlere“ Öğrenci Koçluğu” eğitimi veriliyor.
Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Zafer Kalkınma Ajansına sunulan ve kabul edilen “Öğretmenim İle El Ele Başarıya Doğru” projesi kapsamındaki öğretmen “Öğrenci Koçluğu” eğitimleri başladı.
Öğretmenlerin mesleki tecrübelerini arttırmak pratiklerine zenginlik katmak, öğrencilerle ve velilerle daha etkili bir iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla Şaphane Öğretmenevinde düzenlenen “Öğrenci Koçluğu” eğitimi KCS Eğitim ve Danışmanlık ve Koçluk Akademisinden Saadet Özdilek ve Seyit Caner Kutlucan tarafından verildi.
Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Koz, “Öğrenci Koçu öğrencilerin okul performansını arttıran sınavlara hazırlanırken daha başarılı olmalarını sağlayacak bir takım beceri ve bilgileri öğrencilere kazandıran çok özel bir hizmettir. Giderek hızlanan ve değişen dünyada çocuklarımızın eğitim aldığı sistemde başarılı olabilmeleri için bazı temel becerileri kazanmaları gerekmektedir. Özellikle öğrenmeyi öğrenmek, çalışma ve başarma motivasyonlarını arttırmak bu becerilerin başında geliyor. Öğrenci Koçluğu, öğrenciye bu becerileri kazandırırken anne ve babalara da çocuklarına karşı tutumlarında destek sunar. Bu eğitimle birlikte öğretmenlerimiz eğitim kurumlarında daha profesyonel daha fazla çalışan ve öğrencileri en iyi şekilde anlayabilecek ve öğrencilerin kendilerini bulmalarına yardımcı olabilecek bir rehber haline gelmeleri sağlanacaktır” dedi.
Düzenlenen eğitim faaliyeti sonunda, programa katılan İlçe Kaymakamı Asım Solak ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Koz tarafından ilçe okullarında görev yapmakta olan 25 öğretmene “Eğitim Koçluğu” sertifikası verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Şaphane’de Öğretmenlere “Öğrenci Koçluğu” Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2016 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şaphane’de Öğretmenlere “Öğrenci Koçluğu” Eğitimi haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ağustos 2019, Pazar
 • İmsak
  04:45
 • Güneş
  06:14
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  19:50
 • Yatsı
  21:14
Sayfa Başı