Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sapasağlamdım Görmez oldum

  Özge EĞİRKAR / İSTANBUL
  16 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 16 Haziran 2013 - 03:03

  Sokakta gördüğü özel bir hastaneye ait göz tarama aracında ‘Kör olacaksın’ sözleri üzerine ameliyat edilen Kadri Sönük’ün sağ göz korneası yırtıldı. Sönük, doktor ve hastane aleyhinde 205 bin liralık dava açtı.

  İSTANBUL’da oturan Kadri Sönük (24), 29 Mayıs 2011’de sokakta yürürken merak ettiği için özel bir göz hastanesine ait transit araçta göz taraması yaptırdı. O güne kadar dinlendirici gözlük dahi kullanmadığı öne süren Sönük’e “Hastaneye gelmezseniz kör olma ihtimaliniz var” denildi. Sönük de muayeneden bir gün sonra hastaneye gitti. İddiaya göre, aynı gün Sönük’e Op. Dr. Said E. tarafından ‘astigmatik keratotomi’ (kornea tabakasına ufak çizgi şeklinde kesiler atılması) ameliyatı yapıldı. Ancak ameliyatta Sönük’ün sağ göz korneası yırtıldı. Durumu  söylemeyen doktor ise Sönük’ü eve yolladı. Görme kaybı yaşayan Sönük’e hastaneye tekrar gittiğinde durumun geçici olduğu söylendi; lens, göz damlası ve gözlük verildi. Yaşadıkları üzerine Kadri Sönük, hastane ve hatalı ameliyat yaptığını iddia ettiği Op. Dr. Said E. aleyhinde geçen hafta 205 bin liralık tazminat davası açtı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

  ‘KAFANA DARBE Mİ YEDİN’

  İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Sönük’ün avukatı Feraşin Çelebi dilekçesinde şunları anlattı: “Hastane müdürü Hamza T.’ye giden müvekkilimi muayene eden diğer bir doktor Ahmet G., ‘Nasıl tedavi bu? Kafana darbe mi aldın?’ dedi. Doktor, kornea nakli olması gerektiğini söyleyince müvekkilim gerçeği öğrendi.”

  ‘Kör oldum’ çok global

  HAKKINDAKİ iddiaların asılsız olduğunu söyleyen Op. Dr. Said E. şöyle konuştu: “Kadri Sönük, ‘Ben ameliyat oldum ve kör oldum’ diyerek çok global bir kelime kullanmış. Ameliyat olmadan önce görüyorsa neden ameliyat oldu. Gözünde hangi arıza gelişti de kör oldu? Bilirkişi inceleme yapmalı.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı