SAKARYA HABERLERİ

Sapanca’da Vergi Haftası etkinlikleri

AA / Murat Arapoğlu
23.02.2015 - 16:33Son Güncelleme :
AA / Murat Arapoğlu

SAKARYA (AA) - Sapanca Mal Müdürü Mine Akay Çetin, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Kaymakam Gökhan Azcan’ı ziyaret etti.

Azcan, yaptığı konuşmada, son yıllarda gerçekleştirilen vergi düzenlemeleri ve kayıt dışı ekonomi mücadele eylem planlarıyla vergi tahsilatında önemli artış sağlandığını söyledi.

Verginin öneminde değinen Azcan, “Devletlerin temel finansman kaynağı olan vergi, etkin ve sağlıklı bir şekilde toplandığı takdirde ülkelerin büyümesine ve gelişmesine doğrudan etki etmektedir." dedi.

Azcan, toplum da sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulabilmesi, vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının bütün kesimlere kazandırılması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

"Vergi konusunda yapılacak yasal düzenlemelerden daha ziyade, konunun öneminin ve hassasiyetinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi suretiyle vatandaşlarımızın vergilerini gönüllü olarak verir hale gelmesi önemlidir. Vergi Haftası, ülkemizin kalkınması ve gelirlerinin adil şekilde dağıtılarak kamu hizmetlerinin topluma daha etkin ulaştırılması ve gelecek nesillerimizin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının, ödenen vergilerle sağlanacağı bilincinin toplumun her kesimine verilmesi açısından büyük önem arz etmektedir.”

Mal Müdürü Çetin de hafta kapsamında ilçede yapılacak etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sapanca’da Vergi Haftası etkinlikleri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2015 tarihinde saat 16 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sapanca’da Vergi Haftası etkinlikleri haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı