SAKARYA HABERLERİ

Sapanca Belediyesi Ekipleri Mesafe Tanımadan Hizmete Devam Ediyor

IHA
01 Eylül 2015 - 12:54Son Güncelleme : 01 Eylül 2015 - 12:55

AKÇAY DERESİ İLE İLGİLİ SAPANCA BELEDİYESİNE BAĞLI EKİPLER YOĞUN ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR.

IHA

Sapanca Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri ekipleri yoğun çalışmalarını sürdürüyor.
Sapanca Belediye Başkanlığı Teknik İşler Müdürlüğü ve Fen İşleri ekipleri, ilçe merkezinde sürdürülen yoğun çalışmalar yanında, daha önce köy tüzel kişiliğine sahip Akçay, İstanbuldere ve Memnuniye’de de çalışma başlattı. Sapanca Belediyesi, ilçe merkezine uzak yerleşimler olmasına rağmen Akçay’ da Akçay Deresi üzerinde yaya ve araç geçişini düzenlemek için dere üzerine büzler döşeyip, köyde açılmadan kalmış olan yolları açarak, vatandaşların bahçelerine ve diğer kesimlere varmaları için düzenlemelerde bulundu. Aynı çalışmayı, Soğucak Yaylası’na varış güzergahında da yapan Sapanca Belediyesi, Sapanca’ya en uzak yerleşim yeri olan Memmnuniye’de de (Karagöl) yol açma çalışmaları yaptı. Ekipler bunun yanında, Akçay’da bulunan parkları elden geçirerek eksik park ekipmanlarını tamamladı. Ayrıca belediye tarafından sosyal yaşımı canlandırmak adına yapımına başlanılan Akçay Spor ve Kültür Merkezi Binası’nda da çalışmalar sürdürülüyor.
İlçe merkezine uzak yerleşimleri de ihmal etmediklerini belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, uzak mahallelerde de verimli çalışmaları sürdürmeye devam edeceğini ve uzak yerleşimlerde sosyal ve ekonomik hayatı canlandırmak için, ilgili yerleşimin yapısına uygun yeni planlamalar içinde olacaklarını ifade etti.
Öte yandan Sapanca Kırkpınar Tepebaşı mahallesinde atıl durumda olan bir alan Tepebaşı Ersin Park olarak Sapanca Belediyesi tarafından düzenleniyor. Tepebaşı Gençliği ve Jeofizik Mühendisi Musa Balkaya tarafından hazırlanarak, Sapanca Belediyesi’ ne sunulan Tepebaşı Ersin Park’ın yapılması için çalışmalar başlatılıyor. Tepebaşı Ersin Park’ ın projesinin Tepebaşı Gençliği ve Jeofizik Mühendisi Musa Balkaya tarafından hazırlanarak belediyeye teklif edilmesi konusunda Tepebaşı Gençliği ve Musa Balkaya’ ya teşekkür eden Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Tepebaşı gençliğinin duyarlılıklarından dolayı kutladığını ve atıl durumda bulunan Tepebaşı’ndaki alana estetik bir park yapılarak, mahallelilerin yeni bir sosyal mekanda zaman geçirebileceklerini ve çeşitli etkinlikleri için bu parkın kullanılacağını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Sapanca Belediyesi Ekipleri Mesafe Tanımadan Hizmete Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sapanca Belediyesi Ekipleri Mesafe Tanımadan Hizmete Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:01
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı