Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Santana: "Her şey yolunda giderse..."

35 yaşındaki Romen asıllı İspanyol forvet Angel Santana, 3x3 Dünya Turu’nun İstanbul etabında Bucharest SA formasıyla sahne alacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

3x3 Dünya Turu’nun İstanbul etabı öncesinde yapılan brifing toplantısında katılanlar arasında en tanıdık olanı kuşkusuz Romen asıllı İspanyol forvet Angel Santana’ydı.

İri cüssesi, sert oyun stili, cana yakın tavrı ve samimi gülümsemesi 35 yaşındaki oyuncunun takım arkadaşları arasında çok sevilen biri olmasını sağladı. Santana geçen hafta Atina’da düzenlenen 3x3 Dünya Şampiyonası’nda asıl ülkesi Romanya’yı temsil etti. Romanya, Yunanistan’da son 16 takım arasına kaldıktan sonra elense de Santana’nın yoğun geçen yaz mesaisi henüz bitmedi. Tecrübeli forvet bu haftasonu Miami vizesi alabilmek için Caddebostan Sahili’nde Bucharest SA formasıyla diğer 14 takıma karşı mücadele edecek.

“Bütün yaz 3’e 3 basketbol oynadım” diyen Angel Santana, “Prag’a, Moskova’ya, Atina’ya gittim ve şimdi İstanbul’dayım. Bir süredir 3x3 turnuvalarında yer aldığım için artık bunun ne olduğunu biliyorum. Birçok oyuncuyu tanıyorum ama Dünya Turu’na ilk kez katılıyorum ve tabii ki kazanmak istiyorum. Öncelikle burada keyifli zaman geçireceğim, sonda neler olacağına bakacağız. Çok eğleniyoruz. Her şey yolunda giderse finallere kalacağımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler