Gündem Haberleri

  Şantajla fuhuşa zorlayan çete çökertildi

  Erdem SÜREK/ÇANAKKALE, (DHA)
  25.10.2007 - 15:42 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'de, şantaj yaptıkları kişileri para karşılığı hayat kadınlarıyla birlikte olmaya zorladıkları ileri sürülen çeteye yönelik polisin düzenlediği ‘Pişti’ adı verilen operasyonda 3'ü kadın 8 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 6'sı tutuklanırken, fuhuş yaptıkları iddia edilen 2 kadın, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Liderliğini ‘Aylin’ takma adını kullanan 46 yaşındaki Hüdakar Çetinkaya'nın yaptığı bir grup tarafından, şantajla, para karşılığı kadınlarla birlikte olmaya zorlandığını ve dövülüp cep telefonu ve parasının gasp edildiğini ileri süren kimliği açıklanmayan bir kişi, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü'ne giderek, şikayetçi oldu. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, fuhuş şebekesinin faaliyet gösterdiği Esenler Mahallesi Yeşilyurt Sitesi'ndeki bir eve, dün gece baskın yapıldı. Operasyon sırasında evde bulunan Hüdakar Çetinkaya ile fuhuş şebekesinin üyesi oldukları iddia edilen oğlu Bekir Çetinkaya (29), Ahmet Can (58), Ahmet Eyinli (64), Mehmet Sezgin (71), Nadir Coşkuner (35) ile para karşılığı erkeklerle birlikte oldukları ileri sürülen R.Ö. (30) ve G.B. (29) gözaltına alındı. Evde yapılan aramada, kadınların para karşılığı fuhuş yaptığı kişilerin isim ve telefon numaralarının bulunduğu bir ajanda ele geçirildi. Kadınları fuhuş yapacakları adreslere götürmekte kullanıldığı anlaşılan 17 LZ 560 plakı otomobile de el konuldu.

  Gözaltına alınan zanlıların sorgulaması sonucunda, Çetinkaya'nın ajandasındaki kişileri, haftada en az bir kez telefonla arayıp, “Yoksa memnun kalmadın mı? Birlikte olduğun kızımız seni özlemiş. Gel, yoksa aileni para karşılığı cinsel ilişkiye girdiğini söyleriz. Facia olur” diyerek, şantaj yaptığı belirlendi. Zanlıların, kadınlarla birlikte olan bazı kişileri de dövüp, cep telefonu ve paralarını gasp ettikleri de ortaya çıktı. Gözaltına alınan iki hayat kadını da ifadelerinde, Çetinkaya ile çetenin diğer üyelerinin kendilerini fuhuşa zorladıklarını iddia etti.

  İfadelerinin ardından, ‘suç işlemek için örgüt kurmak’, ‘fuhuşa aracılık ve fuhuş için yer temin etmek’, ‘kişi hürriyetini yoksun bırakmak’, ‘gasp’ suçlarından adliyeye sevk edilen 6 zanlı tutuklandı. G.B. ve R.Ö. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı