Gündem Haberleri

  Şantajcı eş hapse atıldı

  Hürriyet Haber
  12.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmirli bir işadamı, kendisini aldatmakla suçladığı eşine zorla 30 milyarlık senet imzalattığı iddiasıyla tutuklandı.

  26 yaşındaki eşi Perim Altunhan'ın, ‘‘Bana zorla senet imzalattı’’ dediği 44 yaşındaki işadamı Mehmet Altunhan, İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada karısını suçlayıp şöyle dedi: ‘‘Karımın başkasıyla ilişkisi vardı. Suçüstü yapmak için izledim ve büromda sevgilisi Fatih Davut Erdoğan'la yarı çıplak yakaladım, fotoğraflarını çektirdim. Çocuğumun rızkını ona yedirmeyeceğimi belirterek, parasını ödediğim evin karşılığında 30 milyarlık senet imzalattım. Silahla zorlamadım.’’

  Evi, kendim satın aldım

  Duruşmaya gelen bir çocuk annesi Perim Altunhan ise, ‘‘Kocamın iddia ettiği gibi Fatih Erdoğan ile ilişkim olmadı. Aksine 7 yıllık evliliğimiz süresince kendisi beni evlilik dışı ve ters ilişkilere zorladı. Kocamın istediği evi de, Alanya'daki 2 oteli satarak aldım. Ailemin Çeşme'deki çok değerli arsalarını ele geçirmeye çalışıyordu. Bunu zaten bana da açıkça söyledi’’ diye kendini savundu.

  Sekreter: Beni tehdit etti

  Mahkeme işadamı Mehmet Altunhan'a yardım ettiği öne sürülen ve haklarında 20 yıl hapis istenen diğer sanıkları dinledi. İşadamının sekreteri İlkay Oktay ise, ‘‘Yardım etmem için beni tehdit etti’’ diyerek patronunu suçladı. İşadamı Mehmet Altunhan'ı tutuklayan mahkeme, diğer sanıkları dinleyecek.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı