« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şanslarımız eşit"

Voleybol Bayanlar Avrupa Şampiyonlar Ligi 12'li play-off turunda dün Polonya takımı Aluprof'u 3-1 mağlup ederek turu geçen ve çeyrek finalde Eczacıbaşı VitrA ile eşleşen Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'un menajeri Muhammet Görken, dörtlü finale çıkmak için iki takımın da şanslarının eşit olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Görken, Eczacıbaşı VitrA ile Türkiye'de aralarında rekabet olduğunu belirterek, “Şampiyonlar Ligi'nde de bu rekabetin olması Türk voleybolu için çok iyi. Avrupa voleybolunda Türk voleybolu olarak iyi yere geldik. Türk takımlarının başarısı bizi mutlu ediyor. Şampiyonlar Ligi'nde puanlarımız yükseldi” dedi.

Çeyrek finalde iki maçın da Burhan Felek Voleybol Salonu'nda yapılacağını ifade eden Muhammet Görken, “Kolay bir maç olmayacak. Rakibimiz Avrupa'nın en iyi takımlarından biri. İki takımın da şansları eşit. İki maçı da kazanıp, dörtlü finale yükselmek istiyoruz” diye konuştu.

Görken, bu sezon mutlaka bir Türk takımının final oynayacağını vurgulayarak, “İki takımdan biri dörtlü finale kalacak ve Fenerbahçe Acıbadem ile eşleşecek. Böylece mutlaka bir Türk takımı finale çıkmış olacak. Yani bu yıl bir Türk takımı Şampiyonları Ligi'nde ya şampiyon ya da ikinci olacak” ifadelerini kullandı.

Eczacıbaşı VitrA'da Gülden'in sakatlanmasına çok üzüldüklerini kaydeden Görken, milli sporcunun bir an önce voleybola dönmesini beklediklerini belirterek, acil şifalar diledi.

Çeyrek finaldeki iki Türk takımı, ilk maçı 22-23-24 Şubat, ikinci maçı ise 1-2-3 Mart tarihlerinde Burhan Felek Voleybol Salonu'nda oynayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz