« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şanslar eşit

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger,UEFA Kupası finalindeki rakipleri Galatasaray’ı iyi tanımadığını belirtirken, ‘Bana göre iki takımın da kazanma şansı yüzde 50’ye 50’ dedi.

ARSENAL Teknik Direktörü Arsene Wenger, 17 Mayıs'ta Galatasaray ile oynayacakları UEFA Kupası final karşılaşmasının çok zorlu geçeceğini belirterek, ‘‘İki takımın kazanma şansı eşit. Yüzde 50’ye 50’’ dedi. Takımının London Coley'deki tesislerinde dün yaptığı antrenmanı Türk ve İngiliz basın mensuplarının izlemesine ilk kez izin veren Wenger, idman sonrası soruları yanıtladı.

Hagi ve Popescu'yu biliyor

Galatasaray'ı iyi tanımadığını, sadece Hagi ve Popescu'yu daha önceki yıllardan bildiğini ifade eden Wenger, ‘‘Rakibimizi izleyecek fazla zamanım olmadı. Leeds United-Galatasaray maçını sadece yarım saat izleyebildim. O maçta Galatasaray'ı çok kuvvetli gördüm, tekniği de çok iyiydi. Pazar günkü Kocaelispor maçını izleyerek, rakibimizi iyice tanımaya çalışacağım’’ dedi.

Wenger, Leeds-Galatasaray maçı öncesinde İstanbul'da çıkan olayların futbolcuları üzerinde bir etki bırakıp bırakmadığı şeklindeki soruyu da şöyle yanıtladı: ‘‘Futbolcuların bu ortamdan etkileneceğini sanmıyorum. İki uygar ülkenin temsilcileri olarak, sahaya çıkıp, güzel bir maç yapacağız. Ayrıca Kopenhag'daki güvenlik sorunu UEFA'nın ve Danimarka'nın sorumluluğundadır.’’

Türkiye’ye gelebilirim

Fransız teknik direktör, Türkiye'den teklif alması halinde gidip, gitmeyeceği şeklindeki bir soruya karşılık, ‘‘Arsenal ile iki yıl daha sözleşmem var. Bu süre sonunda teklif gelirse gidebilirim’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler