Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şansını zora soktu

DEPLASMANDA 84 sayı yersen maç kazanamazsın. Bu basketbolun en mantıklı kuralı.

Reha ERUS
SON GÜNCELLEME
Savunma yapmazsan hiç kazanamazsın. Eğer takımda Stombergas gibi faydasından çok zararı dokunan bir yabancı varsa, hepten kazanamazsın.

İlk çeyrekte 23 sayıyı potanda görürsen maçı kazanma şansın sıfırdır. İşte Ülker dün Siena’da bütün bu olumsuzlukları başardı. Hasta hasta oyuna giren Serkan da olmasaydı Ülker tarihi fark bile yerdi.

Teşekkürler Ataman

Gecenin tek güzel tarafı Siena seyircisinin eski koçları Ergin Ataman’a gösterdiği vefa ve sevgiydi. Ataman salona girince herkes ayağa kalktı ve hep birden eski antrenörlerini alkışladı. Ardından tribünlerde taraftarlarca açılan pankartta ‘Ataman Siena’yı sen yarattın. Teşekkür ederiz’ yazısı da gecenin en anlamlı olayıydı. Ülkerspor’un bu saatten sonra gruptan çıkması çok ama çok zor. Teknik açıdan baktığımız zaman Siena, hiç efor sarfetmeden Ülker’in üstesinden geldi. Çünkü özellikle ilk çeyrekte Ülker savunma yapamadı. Hücumda da aşırı top kaybedince, ardı ardına fast break yedi.

Bilinçsiz atışlar

Ama ikinci periyotta Ülker’in sadık Türk oyuncuları Kerem Tunçeri ve Serkan Erdoğan’ın gayretleriyle takımlarını umutlandırdı ve bir ara 16-2’lik bir skor yakaladı. Ne var ki, yabancıların kötü gününde olması Lugcevic’in eski takımına karşı aşırı heyecanlanıp, bilinçsiz atışlar yapmasıyla Siena tekrar dengeyi kurdu. Ardından da özellikle son periyotta pota altından ardı ardına kaçırılan kolay basketler Siena’nın da işini kolaylaştırdı. Bu sonuçla Siena, İstanbul’daki ikinci maç için büyük avaraj yakalmış oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz