« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şans kapıyı çaldı ama

MUHTEŞEM bir Konya akşamında ve şov yapan bir taraftarın önünde çok iştahlı bir Milli Takım izledik.

Rüştü REÇBER
SON GÜNCELLEME

Oyunun başından sonuna kadar ortaya konan futbol, bizleri keyfin en üst noktasına taşıdı.
Oyunun başında girdiğimiz ve özellikle de Volkan Şen mi kaçırdı yoksa kaleci mi kurtardı diyeceğimiz pozisyonda erken öne geçme şansını kaçırdık. Sonrasında da onca pozisyon gole çevrilemeyince ister istemez gelmeyen gol futbolcular üzerinde bir baskı yarattı.
Öyle ki bu baskı altında zaman zaman Letonya gibi bir takıma bile çok ciddi gol pozisyonları verdik. Fakat o kadar istekli ve yetenekli futbolcularımız her daim golü düşündüler.
İkinci yarı Fatih Hoca’nın satranç oynar gibi yaptığı hamleler vardı. Kanatları denedik olmadı, ortadan gittik olmadı, şut attık o da olmadı. Herhalde benim gibi herkes “Bu Letonya daha ne kadar dayanacak” diye düşünmeye başladı.

ALKIŞ TRİBÜNLERE

NİTEKİM rakip sahada geçen oyunumuzda kilidi açacak gol Selçuk’un müthiş vuruşuyla geldi. Geç gol ve artı Fatih Hoca’nın orta sahadaki direnci artırmak için yaptığı değişiklik dahi, futbolun ne kadar acımasız bir oyun olduğunu bizlere bir kere daha gösterdi.
Bir taraftan kulaklarımız Çek Cumhuriyeti ve Hollanda maçlarındayken ve de üçüncülük hesapları yaparken yediğimiz gol bizleri derinden yıktı. Hollanda’nın mağlubiyeti bir tesellidir. Çeklerin son anda galip gelmesiyle de olası ikincilik şansımız da çok zora girdi. Şimdi önümüzde çok önemli bir maç var. Mutlaka Fatih Hoca bu maçı stratejik olarak oynayacaktır. Fakat herhalde son dakika gelen golün izahını da oyunculara yapacaktır.
Futbol olarak, rakip kim olursa olsun ileriye doğru giden bir ivme gösteriyoruz. Ama geri kalan maçlarda yine de umudumuzu yitirmemeliyiz. Berabere kalsak da ben tüm oyuncularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum. En büyük alkışı da Konyalı taraftarlara gönderiyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler