« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şans bizden yanaydı"

Erdemir maçının ardından Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Ergin Ataman da her iki takımın ciddi anlamda puana ihtiyacı olduğunu belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Erdemirspor'un düşmeme ve play-off'a kalma mücadelesi verdiğini, kendilerinin ise puan cetvelinde daha üst sıralarda yer almak istediklerini ifade eden Ataman, şöyle devam etti:
“Kendi açımızdan baktığımızda, maçın büyük bölümünde kontrolün elimizde olduğunu düşünüyorum. Cüneyt sakatlığı nedeniyle 3 haftalık aradan sonra takıma dahil oldu, çok formsuz ve kondisyonu düşüktü. Bekir'den de bugün katkı alamadığımızı düşünürsek, 40 dakikayı neredeyse 5 oyuncu ile tamamlamak durumunda kaldık. Özellikle maçın sonlarına doğru yorgunluk belirtisiyle biraz düzen dışına çıktık. Bunda rakibimizin yaptığı agresif savunmanın da büyük payı var. Erdemirspor zor deplasmandı. Bu atmosferde buradan iyi basket oynayarak puanla dönüyoruz. Sonuçta iyi oynadık, ama biraz da şans bizden yanaydı. Oyuncularımı ve Erdemirspor'u verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum.”

OYUNCULARIN RÖPORTAJLARI

Beşiktaş Cola Turka oyuncusu Cevher, takımın az rotasyonla oynadığını, sakat oyuncuların iyileşmesiyle daha iyi duruma geleceklerini belirterek, “Erdemir de kendi sahasında çok iyi oynuyor. Son anlarda yorgunluktan dolayı hata yaptık, doğru kararlar veremedik ama galibiyet her zaman için güzeldir” dedi.

Erdemirspor oyuncusu Altan ise iyi mücadele ettikleri karşılaşmayı son saniyelerde atılan bir basketle kaybetmenin üzüntüsün yaşadıklarını kaydederek, “Sahada arkadaşlarımız canla, başla mücadele etti. Son saniyelerde gerçekten şanssızdık, uzatmaya gitseydi alabileceğimiz maçtı. Bu şekilde kaybettiğimiz çok maç var ama bu şanssızlığı inşallah kıracağız” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz