Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şanlıurfa'ya teşekkür yağıyor

Türkiye Futbol Federasyonu, Şanlıurfa'nın 48'inci Ziraat Türkiye Kupası Finali'ne mükemmel bi organizasyonla ev sahipliği yaptığını belirterek, Türk futbolu adına gurur duyduklarını ifade etti.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde emeği geçen herkese teşekkür eden Futbol Federasyonu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Medeniyetlerin beşiği Şanlıurfa'nın, 48'inci Ziraat Türkiye Kupası Finali'ni mükemmel bir organizasyon ve tarifsiz bir coşku ile ev sahipliği yapmasından dolayı, Türk futbolu adına gurur duyduk. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük stadı olan GAP Arena ile tarihinin ilk finaline tanıklık eden Şanlıurfa ve Şanlıurfa halkı, tüm Türkiye'nin takdirini kazandı. Futbolun ülkemizde yaygınlaşmasına ve daha da sevilmesine büyük katkılarda bulunacağına emin olduğumuz bu futbol şölenine, Türkiye Futbol Federasyonu olarak liderlik yapmanın onurunu yaşıyoruz. Şanlıurfa'da maç öncesi, maç sırası ve sonrasında yaşanan bu coşku 28 Mayıs'ta belli olacak 2016 Avrupa Şampiyonası ev sahipliği umutlarımıza da önemli katkıda bulunacaktır. Şanlıurfa ve GAP Arena için hiçbir zaman unutulmayacak olan bu finalde önemli katkıları bulunan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm kamu görevlilerine, GSGM Genel Müdürü Sayın Yunus Akgül'e, Şanlıurfa Valisi Sayın Nuri Okutan ve valilik teşkilatına, Şanlıurfa Belediye Başkanı Sayın Ahmet Fakıbaba ve belediye teşkilatına, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Sayın Sabri Durmuşlar ve emniyet teşkilatına, finale hazırlık sürecinde federasyonumuz ile yakın işbirliği içinde çalışan Trabzonspor ve Fenerbahçe kulüplerinin değerli yöneticilerine, kupanın isim sponsoru Ziraat Bankası ve yayıncı kuruluş TRT ile finale emeğe geçen herkese, Türk futboluna yaşattıkları onur ve mutluluk nedeniyle şükranlarımızı sunuyoruz."

FENERBAHÇE KULÜBÜ DE ŞANLIURFALILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Ziraat Türkiye Kupası finalini Trabzonspor ile Şanlıurfa'da yapan Fenerbahçe, finalin ardından konukseverliklerinden dolayı şehir yetkililerine ve halkına teşekkür etti.

Kulüpten yapılan açıklamada, Şanlıurfa'da bulundukları süre boyunca ilgilerini eksik etmeyen Vali Nuri Okutan, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Hakan Altu'ya yardımları ve konukseverlikleri için teşekkür edildi.

Açıklamada ayrıca, “Kafilemizin Şanlıurfa'ya varışından itibaren huzur ve güvenli bir ortamın sağlanması adına görev yapan tüm emniyet mensuplarına, yönetimimizi ve takımımızı son derece misafirperver bir şekilde ağırlayan ve bağrına basan tüm Urfalı taraftarlarımıza ve Urfa halkına da tüm Fenerbahçe camiası adına teşekkür ederiz” denildi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz