Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şanlıurfa'daki kavgada ölen 4 kişi toprağa verildi

  A.A
  17 Ağustos 2009 - 14:05Son Güncelleme : 17 Ağustos 2009 - 14:05

  Şanlıurfa'da aralarında husumet bulunan iki aile arasında çıkan silahlı kavgada ölen 4 kişinin cenazesi toprağa verildi.

  Dün yapılan otopsinin ardından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konulan Necmi (37), Halit ve Mustafa Durmuş'un cenazeleri, öğle saatlerinde yakınlarına teslim edildi.

  Üç kardeşin cenazeleri, daha sonra Yusuf Paşa Camisi'nde kılınan öğle namazının ardından Bediüzzaman Aile Mezarlığı'na defnedildi.
  Durmuş kardeşlerle ateş ettiği belirtilen ve verilen karşılık üzerine hayatını kaybeden Zeki Akkuş'un cenazesi ise yakınları tarafından sabah saatlerinde toprağa verildi.

  VALİLİK ÖNÜNDE EYLEM YAPMAK İSTEDİLER

  Bu arada, olayda hayatını kaybeden 3 kardeşin bazı yakınları cenazelerin hastane morgundan çıkarılışı ve camiye götürülüşü sırasında gözyaşı döküp, sinir krizleri geçirdi. Bazıları ise ise fenalaştı.

  Hastane çevresinde bekleyen vatandaşlar, iki aile arasında birkaç yıldan bu yana devam eden “kan davası” nedeniyle bugüne kadar Durmuş ailesinden 4'ü kardeş, toplam 8 kişinin hayatını kaybettiğini, faillerin her olayın ardından kısa sürede serbest kaldığını iddia ederek, cenazelerle birlikte Valilik önünde eylem yapma kararı aldıklarını belirtti.

  Bunun üzerine hastaneye gelen İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Or ile bazı polis amirleri, gruptakilerle görüşerek, eylem yapmamaları konusunda ikna etmeye çalıştı. Cenazelerin hastaneden çıkarılışı sırasında çevrede geniş güvenlik önlemi alınırken, cenaze araçları farklı bir güzergaha yönlendirildi.

  Öte yandan, Durmuş ailesinin ileri gelenlerinden bir kaçı Vali Nuri Okutan ile makamında görüşerek, olayın faillerinin bulunması için çaba gösterilmesini istedi.

  Şanlıurfa merkeze bağlı Büyük Alanlı köyünde aralarında önceden husumet bulunan iki ailenin fertleri arasında çıkan silahlı kavgada, emekli sağlık personeli Mustafa Durmuş ve kardeşleri Necmi ve Halit Durmuş ile Zeki Akkuş hayatını kaybetmişti.
  "
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı