ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa’da yargı şehitlerine mevlit

DHA
31.03.2017 - 12:44Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA (DHA)-İSTANBUL Çağlayan Adliyesinde şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ile Viranşehir İlçesinde bombalı saldırıda şehit olan Ahmet Oktay Günak ve İbrahim Kete, için Şanlıurfa’da mevlit okutuldu.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İstanbul’daki Çağlayan Adliyesinde 2 yıl önce hain bir saldırı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ile Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bombalı saldırıda şehit olan zabıt katibinin oğlu 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak ve mahalle bekçisi İbrahim Kete için Dergah camisinde mevlit okuldu. Cuma namazı öncesinde okunan mevlide Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, İlçe Belediye Başkanları, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Rifat İnanç, Türkiye Adalet Akademisi Meslek İçi ve Hizmet içi Eğitim Daire Başkanı Mahmut Akgün, Türkiye’nin bir çok ilinden gelen hakimler ile vatandaşlar katıldı. Çağlayan Adliyesinde hain bir saldırı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı rahmet ve minnetle andıklarını ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, “Terör saldırısı kimden gelirse gelsin asla boyun eğmeyeceğiz. Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz, Viranşehir İlçesinde hain bombalı saldırıda şehit olan zabit katibimizin oğlu Ahmet Oktay Günak ile Mahalle Bekçimiz İbrahim Kete’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Yargı şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.Okunan duaların ardından yargı mensupları vatandaşlarla birlikte Cuma namazını kıldı.FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa’da yargı şehitlerine mevlit hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa’da yargı şehitlerine mevlit haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı