ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'da toplu iş sözleşmesi

DHA
06.04.2018 - 12:54Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA,(DHA)- ŞANLIURFA Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Mehmet Akif İnan Konferans salonunda gerçekleşen toplu iş sözleşmesi törenine;  Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, ŞUSKİ Genel Müdürü Mehmet Hamdi Us, Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hizmet-İş Şanlıurfa 1 No’lu Şube Başkanı Seydi Eyyüboğlu, Hizmet-İş Şanlıurfa 2 No’lu Şube Başkanı Bozan İzol, Büyükşehir Belediyesi yönetim kadrosu, işyeri sendika temsilcileri ile işçiler katıldı. İmza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Öncelikle Toplu İş Sözleşmesinin tüm işçilerimize hayırlı olmasını diliyorum. İşveren olarak bizim oluşturduğumuz iş kollarında işçinin can güvenliği bizim için her şeyden daha çok önemli. İkincisi işçilerimizin aldığı ücretler kendilerinin alın teri ve bizler bunun farkındayız. İnancımız gereği de alın teri kurumadan da bu ücretlerin verilmesi gerektiğini biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak çoluk çocuğumuzun daha iyi bir şehirde yaşayabilmesi için emeğimizle katkı sunuyoruz. Çalışanlarımız bu alanda ne kadar başarılı işlere imza atarsa, verimliliğimiz ne kadar yüksek olursa kurumumuz ve şehrimiz o kadar güçlenir. Biz iş ve aşı büyütmenin derdindeyiz. Önce imkan ve olanakları iyi değerlendireceğiz, üreteceğiz, çalışkan olacağız, dürüst olacağız daha sonra tüm kesimler ile bunu paylaşacağız. Amaç ve hedefimiz bu. Ben inanıyorum ki hepinizin desteği ile Şanlıurfa çok önemli bir yola girdi. 13 ilçemizde bin 411 mahallemizde hizmet veriyoruz ve insanımız mutlu. Şuna inanıyoruz ki doğru yönetim ile emanete sahip çıktığımız zaman, hakkı ön plana çıkardığımız zaman, haksızlık yapmadığımızda, Allah’ın izniyle milletimizin sevgisine layık olacağız. 601’i Büyükşehir Belediye Başkanlığımızda, 302’si ŞUSKİ Genel Müdürlüğümüzde çalışan şuan 903 aile noktasında bir karar imza atmış bulunmaktayız. Emeği geçen arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.
Hizmet İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ise “Belediyedeki taşeron işçilerin kamu işçisi olması için verdiği destekten dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’ye teşekkür ediyorum. Sayın Çiftçi, henüz kararname çıkmadan bize destek verdi. Şanlıurfa Belediyemiz bu noktada farkındalık oluşturdu; öncülük ve liderlik yaptı. Bu açıdan Şanlıurfa’da takdir edilecek bir tabloyu ortaya koymuş bulunmaktadır. Sayın Başkan Çiftçi, Şanlıurfa’nın sorunlardan sıyrılarak yaşanabilir bir kent olma noktasında önemli çalışmalara imza atıyor. Sayın çiftçi sayesinde Şanlıurfa, dünyayla rekabet edecek bir potansiyele ve enerjiye kavuştu” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Şanlıurfa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Şanlıurfa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Şanlıurfa'da toplu iş sözleşmesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı