ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'da 'Şehrim 2023 Projesi'

DHA
05.04.2018 - 13:53Son Güncelleme :
DHA

Ali LEYLAK/ ŞANLIURFA, (DHA) - AK PARTİ Şehir ve Kültür Başkanlığı'nın 'Şehrim 2023 Projesi', Şanlıurfa'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın katılımıyla yapıldı.
Şanlıurfa'da AK Parti tarafından organize edilen 'Şehrim 2023 Projesi', Şehir Buluşması Toplantısı bir otelde düzenlendi. Kentin sorunlarının tartışıldığı toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileri, bürokrattalar ve çok sayıda vatandaş katıldı. İnsanların yaşadıkları şehirlerle ilgili düşüncelerini proje sayesinde tek tek aldıklarını anlatan AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan şehir, çevre ve kültür konuları üzerinde hassasiyetle durduklarını vurgulayarak, alınan görüş ve önerilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletileceği ifade etti.
Karaaslan, proje kapsamında alanında uzman bir ekiple şehir şehir çalışma yaptıklarını aktararak, şöyle devam etti:
"AK Parti olarak bugüne kadar ürettiğimiz her politikayı, her düzenlemeyi, her yasal çalışmayı halka kulak vererek, halkın sesini gerçeğe, yol haritasına dönüştürerek mümkün kılmaya çalıştık. Bugün de bir benzerini yapmaya çalışıyoruz. Şehir, çevre ve kültür konularıyla ilgili ilk kez sizlerle birlikteyiz. Hedeflerimiz çok büyük bütün yol kesmelere rağmen bütün ön almalara rağmen buradayız. Bütün hainlere rağmen bizler bugün büyük bir millet olmanın bilinciyle omuz omuza duruyoruz. Her birinizin kendi uzmanlık alanında üreteceği değer, önceki yıllara göre çok daha değerlidir. Bugün bu sorumluluk yine eskiye göre daha da anlamlıdır."
Karaaslan toplantı ile hedeflere varılması adına bir yol haritasının çizileceğini ifade ederek, "Bugün Türkiye’nin nasıl 2023, 2053 ve 2071 hedefleri varsa, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı için azim göstermekte ise her şehrin kendi hedeflerini gerçekleştirmek için başlattığımız projenin Şanlıurfa ayağını gerçekleştiriyoruz. Benim şehrim diyenlerin, şehri ile ilgili söz sahibi olduğu, bu şehrin tam da kendisinden çıktığı, bütün değerli katkıların yol haritasına dönüşmesini amaçladığımız değerli çalışma olmasını hedefliyoruz. Sizlerin sesine kulak verdiğimiz bu çalışmayı sayın genel başkanımıza sunacağız ve inşallah bir yol haritasına dönüşmesini arzu ediyoruz" diye konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Şanlıurfa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Şanlıurfa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Şanlıurfa'da 'Şehrim 2023 Projesi' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı