Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şanlıurfa'da kaza: 9 ölü

  Bülent OKUTAN- Mehmet HARBURCU- Hasan ATMACA/ HARRAN(Şanlıurfa), (DHA)
  06 Ağustos 2006 - 14:41Son Güncelleme : 06 Ağustos 2006 - 17:38

  Şanlıurfa'da bir aracın GAP kanalına düşmesi sonucu 9 kişi öldü.

  Şanlıurfa'nın Harran İlçesi’nde sulama kanalına uçan otomobilde bulunan Salih Gök ile 7 çocuğu boğuldu, bir çocuğu yardıma koşanlar tarafından son anda kurtarıldı. Faciada otomobil sürücüsü de yaşamını yitirdi.

  Harran İlçesi Ballıca Köyü’nde ailesiyle birlikte pamuk tarlalarında çalışan 50 yaşındaki Yasin Gök, askerden izinli gelen yeğeni Halil Gök'ü ziyaret etmek kendi köyü Meydankapı'ya gitmeye karar verdi. Halaf Çütçü’nün kullandığı 63 DZ 410 plakalı otomobile 8 çocuğunu sıkıştırarak bindiren Yasin Gök, yeğenine kurban etmek için satın aldığı keçiyi de bagaja koydu.

  Sürücü 48 yaşındaki Halaf Çütçü, Meydankapı Köyü'ne yaklaştığında Kazlıkuyu Mezrası yakınlarında yolda bulunan bir taşa çarpmamak için direksiyonu kırınca otomobilin kontrolünü yitirdi. Yol kenarındaki sulama kanalına uçan otomobilin sürücü Halaf Çütçü'nün yanı sıra Yasin Gök ile çocukları Şemse (17), Vatha (16), Zeynep (13), Habibe (12), Ceylan (10), İsmail (7) ve Rahla (5) boğularak yaşamlarını yitirdi. Otomobilden son anda çıkıp kanalda sürüklenen 14 yaşındaki Mustafa Gök ise yardıma koşanlar tarafından kurtarıldı. Babasını ve kardeşlerini kaybeden Mustafa Gök Harran Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Bu arada kurban edilmek üzere bagaja konulan keçi de telef oldu.

  Faciayla ilgili soruşturma başlatılırken cenazeler Harran Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı