Gündem Haberleri

  Şanlıurfa'da Hizbullah operasyonu

  Hasan KIRMIZITAŞ-Ali LEYLAK-Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)
  07.02.2011 - 10:32 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’da, firar eden Hizbullah terör örgütü yöneticilerinin yakalanmasına yönelik olarak polis tarafından sabah saatlerinde kent merkezi ile 3 ilçede eş zamanlı operasyon düzenlendi.

  Firari örgüt yöneticilerinin yakalanamadığı ve şu ana kadar 5 şüphelinin yakalandığı operasyonların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

  Polis, cezaevinden çıktıktan sonra izlerine ulaşılamayan Hizbullah yöneticilerinin gizlendiği veya firar etmelerine yardımcı olduğu iddiası ile kent merkezi ile Siverek, Viranşehir ile Ceylanpınar İlçesi’nde örgüt mensupları ile ilişkili olabilecek kişileri saptadı. Çalışmasını tamamlayan polis savcılık kararı ile şüphelilerin kent merkezi ve ilçelerindeki adreslerine, sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Şanlıurfa’da yapılan operasyonda, Haşimiye Mahallesi’nde bulunan bir mağazaya baskın düzenlendi. İçeride yaklaşık yarım saat kalan polisler 1 kişiyi gözaltına aldı.

  Siverek’te yapılan operasyonda ise, İkra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Akay evinde yakalandı. Operasyonların, Ceylanpınar ve Viranşehir’de de yapıldığı bazı kişilerin gözaltına alınanların bulunduğu öğrenildi. İlçelerde gözaltına alınanların da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorgulanmak üzere Şanlıurfa’ya getirildiği açıklandı. 8 adrese düzenlenen operasyonlarda, firari örgüt yöneticilerine ulaşılamadı. Polis, örgüt yöneticilerinin firar etmesine yardımcı olmasından şüphelenilen 5 kişiyi gözaltına aldığı operasyonda; çok sayıda yasak yayın, örgütsel doküman, CD, DVD, ruhsatsız tabanca ve av tüfeği ile mermiye de el koyduğu öğrenildi. Sabah saatlerinde başlayan ve halen devam eden operasyonda gözaltı sayısının artabileceği kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı