ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'da Eyüp Peygamber Makamının çehresi değişecek

DHA
29.03.2016 - 13:46Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) – ŞANLIURFA’da, Hazreti Eyüp peygamberin hastalanıp çile çektiği mağaranın da yer aldığı makamın yeni çevre düzenlenmesi için Vali İzzettin Küçük başkanlığında bir toplantı gerçekleşti.

Şanlıurfa’nın önemli inanç merkezleri arasında yer alan Eyyübiye Mahallesi’ndeki Hz. Eyüp Peygamberin makamı için hayata geçirilecek yeni bir proje için toplantı yapıldı. Valilik makamında gerçekleştirilen toplantıya Vali İzzettin Küçük, Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Çevre Koruma Vakfı Müdürü Siracettin İlhan ve belediye yetkilileri katıldı. Toplantıda Eyyübiye Belediyesi tarafından hazırlanan projenin sunumu yapıldı. Yeni yapılacak çevre düzenlenmesinde Şanlıurfa’nın doğal, tarihi ve kültürel nitelikli alan ve yapılarının korunarak geliştirilmesinin amaçlandığı projeyle aynı zamanda Eyüp Peygamber makamının görünürlüğü ve erişilebilirliği arttırılarak daha fazla ziyaretçi ağırlaması hedeflendiği kaydedildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa'da Eyüp Peygamber Makamının çehresi değişecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 13 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa'da Eyüp Peygamber Makamının çehresi değişecek haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı