ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'da Dede Garkın buluşmaları başladı

DHA
29.04.2017 - 15:18Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA (DHA)- ŞANLIURFA Valiliği tarafından düzenlenen, ‘Horasan Erenlerinin İzinde’ Dede Garkın buluşmaları başladı.
Bir otelde düzenlenen ve iki gün sürecek olan Dede Garkın buluşmalarına Vali Güngör Azim Tuna, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Kemal Timuroğlu, Garkınlar boyundan Hüseyin Dede Garkınoğlu, akademisyenler, din alimleri ve çok sayıda davetli katıldı.
Dede Garkın’ın, Şanlıurfa’nın bereketini ortaya koyduğu manevi değerlerden biri olduğunu anlatan Vali Tuna, "Horasan’dan Anadolu’ya ve oradan Balkanlara doğru ardına kadar açılan bir gönül yolunun erenleri, Allah’ın velileri bu toprakları bize vatan kılmış, yolumuzu aydınlatmış ve yolumuzu dosdoğru kılmıştır. Dede Garkın’a vefa, minnet ve evlatlık borcumuzu bir nebze de olsa ödeyebilmek gayesiyle onun ayak basarak onurlandırdığı Şanlıurfa’mızda onu anlamak ve anlatmak için yapılacak her türlü fikir, proje ve etkinliğe gönül kapımız ardına kadar açıktır" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa'da Dede Garkın buluşmaları başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 15 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa'da Dede Garkın buluşmaları başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı