ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa'da 5 bin kişiye pilav dağıtıldı

DHA
28.04.2017 - 16:56Son Güncelleme :
DHA

ŞANLIURFA, (DHA) - ŞANLIURFA'da bu yıl 3'üncüsü düzenlenen 'Hz. Eyyüp Peygamber Sabır Günleri' kapsamında Türkçe, Arapça ve Kürtçe Sabır Duası okunup 5 bin kişiye pilavı ikram edildi.
Eyyübiye Belediyesi tarafından Hz. Eyyüp Peygamber Camisi bahçesinde düzenlenen etkinlikte, Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe tarafından üç dilde sabır duası edildi. Ardından bahçeye kurulan stantlarda, 5 bin kişilik pilav ile yöresel zerde tatlısı dağıtıldı. Düzenlenen sabır etkinliklerine katılan Vali Güngör Azim Tuna, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci vatandaşlara pilav dağıttı. Yemek dağıtımı sırasında vatandaşlar, stantların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Pilav dağıtımında bir konuşma yapan Vali Tuna, Hz. Eyyüp peygamberin sabır emsali olduğunu, makamının Şanlıurfa'da bulunmasının hem bölge, hem de Türkiye için önem taşıdığını söyledi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa'da 5 bin kişiye pilav dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa'da 5 bin kişiye pilav dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı