Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şanlıurfa toz fırtınasına teslim

  Ali LEYLAK- Ömer PINAR/ ŞANLIURFA, (DHA)
  30 Temmuz 2012 - 17:01Son Güncelleme : 30 Temmuz 2012 - 18:50

  Türkiye'de aynı gün sağanak yağış ve kum fırtınasına teslim oldu. Ajanslardan gelen fotoğraflar tufan görüntülerini aratmadı.

  Aşırı sıcakların etkili olduğu Şanlıurfa’da gökyüzü toz bulutuyla kaplandı. Toz bulutları öğleden sonra çıkan fırtına ile dağılırken, vatandaşlar da zor anlar yaşadı.

  Suriye üzerinden gelen toz bulutları Şanlıurfa semalarını gri renge bürüdü. Öğleden sonra, aniden çıkan fırtına ile sokaklar toz içerisinde kaldı. Yolda yürürken gözlerine giren tozlar nedeniyle insanlar yürümekte zorluk çekerken, tabelalar devrildi. Fırtınaya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı mekanlara girerek kendilerini korumaya çalıştı. Yaklaşık 10 dakika süren fırtına ve kısa süreli yağmurla birlikte toz bulutları da dağıldı.

  ŞANLIURFA'DA TO FIRTINASI ETKİLİ OLDU / FOTO GALERİ

  ŞANLIURFA TOZ FIRTINASINA TESLİM / WEB TV

  BAYBURT’TA ŞİDDETLİ YAĞIŞ

  Bayburt’ta sağanak yağış etkili oldu, kent merkezinde 15 dakika süren sağanakta metrekareye 19 kilogram yağış düştü. Mazgalların tıkanması sonucu caddelerde kısmen su birikintileri oluştu, hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yasadı.

  BAYBURT SAĞANAK YAĞIŞA TESLİM OLDU / FOTO GALERİ

  Şanlıurfa toz fırtınasına teslim ELAZIĞ’DA CADDELER GÖLE DÖNDÜ


  Şanlıurfa toz fırtınasına teslim DENİZİN DİBİNE ÇADIR KURDU

  HAKKARİ'DE ŞİDDETLİ RÜZGAR ÇATILARI UÇURDU

  Hakkari'de yağmurla birlikte etkili olan şiddetli rüzgar, kent merkezinde 1 ilköğretim okulunun ve 2 binanın çatısını uçurdu.

  Hakkari’de bir anda bastıran yağmurla birlikte başlayan ve 10 dakika süren şiddetli rüzgar yaşamı felç etti. Şiddetli rüzgar, Yeni Mahalle’de bulunan 2 bina ile Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu’nun çatılarını uçurdu. Bir bina ile okulun çatısının parçaları yakınlarına düşerken, diğer binanın çatısının parçaları yaklaşık 200 metre uçtuktan sonra şans eseri kimsenin bulunmadığı boş araziye düştü. Olayda yaralanan olmadı. Rüzgarın dinmesinin ardından çevre sakinleri, yolu kapatan çatı parçalarını kaldırdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı