« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şanlıurfa Stadı 17 yılda bitti

Galatasaray'da yeni stat yapımı ilk kez 12 yıl önce gündeme gelmişti ve hala gündemde. Şanlıurfa Stadı'nın yapımı ise nihayet 17 yıl sonra sona erdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şanlıurfa, Villereal'i davet etti

Konu ilk kez 1997 yılında ciddi bir şekilde gündeme geldikten sonra yıllarca yine sürüncemede kaldı. Ali Sami Yen'in TOKİ'ye devredilip karşılığında Seyrantepe'de modern stat yapma projesi ise 2006 yılında resmen devreye girdi. Yani Cimbom'un yeni stat hayali 12 yıldır sürüyor. Proje başladıktan kısa bir süre sonra meydana gelen aksaklıklar yüzünden Seyrantepe ihalesi üst üste 5 kez iptal edildi. Bir aksilik olmazsa stadı TOKİ yapacak, bitiş tarihi ise henüz belli değil.

Benzer bir olay da Şanlıurfa'da yaşandı. Yapımı yılan hikayesine dönen modern Şanlıurfa Stadı tam 17 yıl sonra geçenlerde bitirilebildi. Biten statta Şanlıurfa antremanlara bile başladı. Hatta stadın bitmesi şerefine İspaya'nın ünlü takımı Villereal özel maç için Şanlıurfa'ya davet edildi. Villereal davete sıcak bakıyor. Kentte bugünlerde İbrahim Tatlıses'in, "Şanlıurfa'da Oxford vardı da biz mi gitmedik" sözü "Şanlıurfa'da stat vardı da biz mi oynamadık" şeklinde değiştirilerek konuşuluyor. Şaka bir yana Şanlıurfalılar 17 yıl da olsa statlarına kavuştular. Darısı 12 yıldır stat bekleyen Galatasaray'ın başına.


Bunları da Beğenebilirsiniz