Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şanlıurfa Engelliler yeni sezona bileniyor

Türkiye Tekerlekli Sandalye 1. Ligi'nde mücadele eden Şanlıurfa Engelliler Kulübü yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp Başkanı Veysi Fırat, yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'nın ve aynı zamanda Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin, Tekerlekli Sandalye Süper Liginde mücadele eden tek takımı olduklarını belirterek sezonun ilk maçında, Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımıyla deplasmanda karşılaşacaklarını söyledi.

Beşiktaş'ın çok güçlü bir ekip olduğunu ve gücünü sponsorlarıyla daha da artırdığını dile getiren Fırat, şunları kaydetti:
“İlk maçımızın deplasmanda oluşu, her ne kadar rakibimiz Beşiktaş için bir avantaj olsa da takımımız bir aydan beri antrenmanlarını sürdürüyor. 19–20 Kasım 2011 tarihlerinde başlayacak ligimiz, bu yıl çok çekişmeli maçlara sahne olacak. Süper Lig'in bitiminde lider olan takım şampiyon olmayacak. Sıralamada ilk 6'ya giren ekipler arasında oynanacak Play-Off maçlarının ardından şampiyon belirlenecek. Bu durum lige biraz daha heyecan katacak.”
Fırat, uzun süredir takım için sponsor arayışında olmalarına rağmen henüz bir sponsor bulamadıklarına da değinerek, gecen yıl yaşadıkları maddi sıkıntıları bu yıl yeniden yaşamak istemediklerini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz