ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa’daki STK’lardan MHP’ye Ziyaret

IHA
17.08.2015 - 18:09Son Güncelleme :

şanlıurfadaki stk lar mhp yi ziyaret etti

IHA

Şanlıurfa’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’lar Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ye ziyarette bulundu.
Şanlıurfa’daki Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’lar son günlerde Türkiye’de yaşanan terör olaylarının son bulması için MHP’yi ziyaret etti. Şanlıurfa MHP İl binasında gerçekleştirilen ziyarete birçok görüşten STK temsilcisi katıldı. STK’lar adına açıklama yapan Faruk Akbaş, ”Tüm ülke tarafından benimsenmeyen çatışma ortamının ülkemize verdiği zararların hepsi ortadadır. Halkımızın ve milletimizin kutuplaşmasına yönelik olan bu olaylar biz sivil toplum örgütleri olmak üzere halkın da tepkisine deden olmaktadır. Bizim kuruluşumuz, ‘Barış İnsiyatifi’ adı altında Şanlıurfa’da gerek sağ gerekse sol grupta faaliyet gösteren STK’lar olarak insanların ölmediği bir dünyada yaşamak istiyoruz. Artık hiçbir kesimden ölümlerin olmadığı barış ve huzur içerisinde bir yaşam istiyoruz. Bu noktada siyasi partilerimizi ziyaret etmeye geldik. Çözüm yollarının mecliste ele alınmasını istiyoruz. Ellerin tetikten çekilmesini istiyoruz. Bizim masa başında hiçbir sorunun çözülmeyeceğini belirtmek istiyoruz. Bu süreçte biz STK’lar olarak bütün kurum ve kuruluşlardan destek istiyoruz. Yetkililerden bedenlerini taşın altına koymasını, karar verirken de kendi öz evlatlarının ateş çemberinde olduğunu düşünerek karar vermelerini bekliyoruz. Bizim tek kırmızı çizgimiz hiçbir kesimden insanımızın ölmemesidir. Sorunların şiddette başvurulmadan çözülmesini bekliyoruz.”
MHP Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Güneş ise, “Barış İnsiyatifi Platformu’nun yaptığı ziyaretten dolayı çok teşekkür ediyorum. Şu anda ülkemiz kötü bir süreçten geçiyor. Sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin ve halkında bu platformlara dahil olması gerektiğine inanıyoruz. Teşkilat olarak temennimiz bir an önce bu ateşin sönmesidir. Netice de bu ülke hepimizindir. Bu topraklarda yaşayan insanlarımız bizim insanlarımızdır. Fikirsel ayrılıklar olabilir fakat silahların çatışmasını asla kabul etmiyoruz. Biz kendi içimizde bunu çözeceğimize inanıyorum. Heyete, yaptıkları ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa’daki STK’lardan MHP’ye Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa’daki STK’lardan MHP’ye Ziyaret haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  06:43
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:56
 • Akşam
  18:30
 • Yatsı
  19:44
Sayfa Başı