ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa’da Üretim İki Katına Çıkacak

IHA
21.10.2015 - 16:43Son Güncelleme :

ŞANLIURFADA ÜRETİM İKİ KATINA ÇIKACAK

IHA

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa’nın tarım potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve sulamaya açılacak tarım arazileri ile birlikte üretimin iki katına çıkacağını söyledi.
Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından Avrupa Birliği’ne sunularak hibe desteği alan Hububat Lisanslı Depo Projesi’nin Teknik Destek ekibi, Sanayi Bakanlığı’ndaki İPA uzmanları ile birlikte toplantı yaptı. İş planının görüşülmesi amacıyla Şanlıurfa Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen toplantıda, Şanlıurfa ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, katılımcılara bilgiler verdi. Şanlıurfa’nın tarım potansiyelini anlatan Kaya, hükumetin Şanlıurfa’ya sağlık ve eğitim alanlarında ciddi yatırımlar yaptığını ve sanayi alanında ise büyük atılımların olduğunu kaydetti. Kaya, tarımda da olumlu gelişmelerin yaşandığını ifade etti. Sanayici ve üreticilerin daha duyarlı olduğunu bu vesile ile Şanlıurfa pamuğunun Ege pamuğu ile aynı kaliteyi yakaladığını belirten Kaya, Lisanslı Depo Projelerine verdikleri öneme de değindi. Kaya, “Dünyanın en kaliteli durum buğdayı ilimizde yetişiyor, ekmeklik buğdayın da en kalitelisi de Şanlıurfamızda üretiliyor. Üretici ve sanayicilerimiz ürünlerini tasnif etmeden depoluyorlardı, bu projeler ile birlikte hububatta ve pamukta kalite ortaya çıkacak ve üretici kaliteli mal üretmek için çaba sarf edecek” dedi. Pamuğun stratejik bir ürün olduğunu ve Şanlıurfa’nın bu ürünün yüzde 42’sini ürettiğini hatırlatan Kaya, sulamaya açılacak olan tarım alanları ile birlikte bu üretimin daha da artacağını kaydetti.
Şanlıurfa Ticaret Borsası Yeni Hizmet Binası’nda yapılan toplantıya; Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcıları İsmail Bereket, Cemal Yıldız, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan,Meclis Üyesi M. Emin Aydın, İPA Proje Koordinatörü Prof. Dr. Turan Binici, Mimar Hakan Şen, Sanayi Bakanlığı’ndan İPA Uzmanları Enver Yalçın, Ümit Erol, Esra Hatinoğlu, Martin Flaherty, Hububat Lisanslı Depo Projesi Teknik Destek Ekibi; Mario Costariol,Alex Belozertsen, Fikret Okan, Aişe Akpınar, Sezgin Akpınar ve Clara Beffa katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa’da Üretim İki Katına Çıkacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa’da Üretim İki Katına Çıkacak haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:47
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı