ŞANLIURFA HABERLERİ

Şanlıurfa’da, Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

IHA
12 Ekim 2015 - 16:08Son Güncelleme : 12 Ekim 2015 - 16:09

ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR

IHA

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), Şanlıurfa’da elektrik direklerinden geçen enerji nakil hatlarını yer altına alma çalışmalarına ağırlık verdi.
Elektirik hatlarının yeraltına alınma çalışmalarını Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ da izledi. Hatların yer altına alınması için kapsamlı bir çalışma başlattıkları belirten Demirbağ, çalışmaların kentin estetiğine önemli katkıda bulunulacağını ve çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ifade etti
"AMAÇ KESİNTİSİZ HİZMET”
Özelleşme sonrası elektrik dağıtım hizmeti verdiği Şanlıurfa’daki müşterilerine kesintisiz elektrik enerjisi verme çabasında olan Dicle EDAŞ, yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Dicle EDAŞ, Şanlıurfa’da elektrik hatlarını yer altına alırken, yollarda kalan direklerin deplase işlemlerini sürdürüyor. Şanlıurfa’nın çeşitli bölgelerinde devam eden yeraltı, aydınlatma, ihtiyaç olan yerlerin bakımı ve ilave çalışmalarını yerinde inceleyen Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ ve Şanlıurfa Dicle EDAŞ Proje Müdürü Mehmet Kürüm, çalışanlarla sohbet etti.
Müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji sunabilmek adına yatırımlara süratle devam ettiklerini belirten Dicle EDAŞ Şanlıurfa Bölge Koordinatörü Neşet Demirbağ, Şanlıurfa’da hummalı çalışma içerisinde olduklarını ifade etti. Demirbağ, Dicle EDAŞ olarak faaliyetlerimiz memnuniyetle karşılanıyor. Şuanda şebeke yenilenmesi, yer altı çalışmaları, ilaveler, ihtiyaç olan bölgelere bakımları, onarımları hepsi yapılıyor planlanmış durumda. Şanlıurfa’yı bir şantiye haline çevirmiş durumdayız. İnşallah önümüzdeki süreçte bunların faydalarını da Şanlıurfa halkı görecek. Şebekelerin daha modern bir hale gelmesiyle daha az kesinti yaşanacak” diye konuştu.
"ALT YAPIYI YENİLEMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Dicle EDAŞ’ın yatırım çalışmaları arasında, havai elektrik hatlarının yeraltına alınması önemli bir yer teşkil ettiğinin altını çizen Bölge Koordinatörü Demirbağ, çalışmaların birinci etabını oluşturan Emniyet Caddesi’nden Yunus Emre Mahallesi istikametine doğru olan kısmının sürdüğünü kaydetti. Demirbağ, "2015 yılı içerisinde şirket hedefleri dahilinde başta kent girişindeki orta refüj aydınlatma sistemleri olmak üzere, kent merkezinin enerji alt yapısını yenilemek için de çalışmalarımızı süratle devam ettirmekteyiz. Yapılan çalışmalar arasında Çevik Kuvvet yanında bulunan hattın deplasesi, Maşuk Yolu, Çevik Kuvvet - Devteşti bağlantı yolu, Mevlevihane çevre yolu bağlantısı orta refüj aydınlatma çalışması, Devteşti ve Ahmet Yesevi’de 4 adet monoblok trafo ve havai hat şebekesi ve Karaköprü, Haliliye ve Eyyübiye’de vatandaş taleplerine istinaden havai ve yeraltı çalışmalarını gösterebiliriz. Şanlıurfa’da çalışmalarımız kesintisiz devam edecek” dedi.
"YATIRIMLAR İLE KENTİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK
Yapılan yatırımlar ile Şanlıurfa’nın çehresinin değişeceğini belirten Şanlıurfa Dicle EDAŞ Proje Müdürü Mehmet Kürüm, açılışmaların kent merkeziyle sınırlı olmadığını ifade etti. Kürüm, "Şanlıurfa’nın genelinde çevre ve estetiğe uygun trafo köşkleri tesis ediliyor. Belediye yol genişletme çalışmaları kapsamında yol ortasında kalan havai hatlı direkleri de yer altına alınıyor. Çevreye uyumlu ve güvenli bir enerji akışı sağlanması yönünde çalışmalar yapılıyor. Kırsal dağıtım tesislerinin bir kısmında yenileme ve yeni tesis çalışmaları yapıldı. İl ve ilçelerdeki bazı köylerde de şebeke yenileme çalışması yapılıyor" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Şanlıurfa’da, Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şanlıurfa’da, Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   03:52
  • Guneş
   05:37
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:22
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı