« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Şanlı Tahiti!

Brezilya’da düzenlenen 2013 Konfederasyon Kupası’nda Nijerya’dan 6, İspanya’dan da 10 gol yiyen Tahiti, yine de futbolseverlerin gönlünü kazandı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

BREZİLYA’DA devam eden Konfederasyon Kupası’nın yıldızı iki maçta kalesinde 16 gol gören Tahiti... Nijerya’dan 6, önceki gün de İspanya’dan 10 gol yiyen Tahiti, buna rağmen futbolseverlerin büyük sempatisini kazandı. Türkiyeli sporseverler sosyal medya üzerinden ‘Şanlı Tahiti’ hesabı ve ‘direnTahiti’ şeklinde sosyal medayada etiketler oluşturdu.
Çoğu işsiz olan futbolculardan oluşan Tahiti, Nijerya’ya attığı tek gole bile coşkuyla sevindi.

PENALTI KAÇTI KALECİ HAVAYA UÇTU

İSPANYOLLARA maç öncesi kolye hediye eden Tahitililere Del Bosque’nin öğrencilerinin karşılığı ise 10 gol oldu! Yine de 4 gol atan Torres değil, onun kaçırdığı penaltıya skorun 8-0 olmasına aldırmadan sevinen kaleci Roche görülmeye değerdi. Tarihi yenilgilere rağmen Tahiti’nin Cook Island’ı 30-0 yendiğini hatırlatalım!..

Torres: Ben artık Tahiti hayranıyım!

İSPANYOL medyası galibiyeti sevinçle karşıladı! Marca gazetesi, Tahiti’nin gollerle dolu bir çantayla sahayı terk ettiğini yazdı. AS ise “10 gol ve Maracana’da rekor” dedi. Tahiti filelerini 4 kez havalandıran Torres maç sonunda “Ben artık Tahiti hayranıyım” diye konuştu.

İtalya-Brezilya

Brezilya’da devam eden Konfederasyon Kupası’nda bugün iki karşılaşma var. A Grubu’nda saat 22.00’de başlayacak mücadelelerde Japonya ile Meksika ve İtalya ile de Brezilya karşı karşıya gelecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz