Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Yıldıramadılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Bu Moldova rakip sahada böyle tekme tokat oynuyorsa, kendi sahasında herhalde kafa koparıyordur. Ben böyle sertlik görmedim. Adamların hepsi katil. Her girişleri cinayete tam teşebbüs. Öyle vuruyorlar ki, tribüne sesi geliyor. Avusturyalı hakem, ilk yarıda lütfen üç sarı kart gösterdi. Kırmızı kartını çıkarmak için tam 60 dakika bekledi. Olacak iş değil. Moldovalı futbolcular hem vuruyorlar, hem de hiç durmadan koşuyor, pres yapıyorlar. Ne ciğer varmış adamlarda. Koşmalarına diyeceğim hiçbir şey yok, ama tekmelerine, ‘‘yuh’’.

Böyle bir rakip karşısında millilerimiz canla başla vuruştular, savaştılar. Milli forma için her riski göze aldılar. ‘‘Aman işi idare edeyim, önemli maçlarımız var, sakatlanmayayım’’ gibi bir yanlışa düşmediler. Moldova'nın yıldırma, sindirme, ürkütme politikası karşısında pes etmedikleri gibi, tekmeye kafa uzattılar. Hepsini öncelikle bu yönleriyle kutluyorum.

<ı>MAESTRO SERGEN

Futbol olarak bu barbar, vahşi Moldova'dan en az iki gömlek üstündük. Ve de bizde Sergen gibi, Hakan Şükür gibi maçın akışını her an değiştirecek yıldızlarımız vardı. İlk gol zaten bu ikiliden geldi. Sergen'in korner atışı ve Hakan'ın kafa vuruşu harikaydı. Sergen tam bir maestroydu. Olağanüstü işler yaptı. Ayrıca da inanılmaz koştu, rakipten top çaldı. Attığı ikinci gol de nefisti. Okan sağ kanatta buldozer gibiydi; Moldova'yı perişan etti. Orta alanda Tayfur ve Alpay gibi savaşçılarımız vardı. Defansımızda da sağlamdık. Ogün geriyi çok iyi toparladı. Fatih'e, Abdullah'a tekmeler işlemedi. Tugay sade oynadı, yararlı oldu. Rüştü kalesinde yan gelip yaptı. Tek bekleneni veremeyen Hami'ydi. Denizli haklı olarak Hami'yi çıkardı.

İlginçtir, Moldova golü yemesine ve 60'ıncı dakikada 10 kişi kalmasına rağmen oyundan hiç düşmedi ve sürekli saldırdı. Biraz da topu kullanmayı bilselerdi herhalde işimiz oldukça zorlaşırdı.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler