« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Var mı alabilen?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Elinde en ufak kanıt olmadan, belge olmadan insanların birbirine suçlamasına çıldırıyorum. ‘‘O şunu yaptı’’, nereden biliyorsun? ‘‘Eh, öyle deniyor’’, kim diyor? ‘‘Diyorlar işte’’ Kanıtlayabilir misin? ‘‘Nasıl kanıtlayayım?’’

Be rezil adam, elinde kanıt yokken cırcır böceği gibi ötmeye, insanları karalamaya hiç mi utanmazsın? Daha da öfkelendiğim, bu rezillere bazı safların da inanması, kafa sallaması.

Beşiktaş-Erzurumspor maçında kapalı tribünün tam göbeğinde bir pankart vardı: ‘‘Hepimiz satılığız. Alabilen var mı?’’ Beşiktaş taraftarını bazı güçlerin özellikle bağırttırdığını, provoke ettiğini kapalı kapılar ardında fısıldayan utanmazlara taraftarın bu pankartla verdiği yanıt gerçekten çok anlamlıydı. ‘‘Var mı alabilen?’’ Evet taraftar soruyor. ‘‘Var mı böyle bir babayiğit?’’

KESİN MIRILDANMAYI

Ben de soruyorum. Var mı bunun gerçek olduğunu belgeleyecek biri? Haydi çıkın ortaya, ne biliyorsanız yumurtlayın. Biz de basın olarak üzerine gidelim. Bu ahlaksızları tek tek açıklayalım; bir daha insanların yüzüne bakamayacak hale getirelim. Beşiktaş'ı pisliklerden kurtaralım. Bunları söyledik mi, herkes arkasını dönüp son hızla uzaklaşıyor. Tam yol tornistan. Çünkü tek ipucuna sahip değiller. Ağızlarını elleriyle kapamış, fıs fıs eden bu korkakların tek işleri çamur atmak, dedikodu yapmak. Ne kolay iş değil mi? Böyle yargısız infaz olur mu?

Küfüre, kişiliklere saldırıya, hakarete, kaba kuvvete şiddetle karşıyım. Aynı şekilde oturduğu yerden insanlara iftira atanlara, vicdansızca yakıştırmada bulunanlara, yalan üretenlere de karşıyım.

Beşiktaşlı taraftar tepkisini ortaya koyarken üslupta ve tavırda yanlış yaptı. Daha sonra yanlışını gördü, geri adım attı, tekrar takımını kucakladı. Bu arada o anlamlı pankartı da herkesin gözünün içine soktu.

Haydi beyler, çıkın ortaya ve bu pankarta yanıt verin. Yok yok, ben sizleri biliyorum. Sizlerden çıt çıkmaz. Sizler ancak aranızda fısıldaşırsınız. O zaman kesin mırıldanmayı, oturun oturduğunuz yerde ve kimsenin keyfini kaçırmayın.
Bunları da Beğenebilirsiniz