« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Scala gördü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

SCALA, Beşiktaş'ı ilk kez çıplak gözle izledi. Skorun benim için prestijden öte pek fazla önemi yok. Asıl önemli olan, Scala'nın gördükleri. Görünen köy kılavuz istemez, Beşiktaş'ın eksikleri apaçık ortada. Dün bu eksikler bir kez daha belgelendi. Biz sezon başından beri vurguluyoruz, Scala da gerçeği gördü.

Gerçek, Beşiktaş'ın en az dört kaliteli oyuncuya gereksinim duyduğu. Bu defansla gelecek sezon başarı hayaldir. Sellami olmaz, hiç olmaz. Geri üçlüyü derleyip toparlayacak bir usta kesinlikle şart. Ersen Martin'le de bu iş yürümez. Bu çocuk koşamıyor, o uzun boyuyla hava toplarına yükselemiyor. Bıraktık herşeyi ayakta duramıyor. Hayret, gerçekten hayret.

BİR TEK MÜNCH

Münch, Beşiktaş'ı rakip kaleye taşıyan tek yabancı oyuncu. Düşünün, koskoca Beşiktaş'ta eli ayağı biraz düzgün bir tek yabancı var. Bu takımın bu noktaya gelmesi, ligi ikinci bitirmesi gerçekten büyük başarı.

Eksikleri yazmaya devam edelim. Orta alana, oyunu organize edecek çok yönlü bir usta Allah'ın emri. Gelelim sağ kanada. Nihat benim en çok beğendiğim oyunculardan biri, ancak tam anlamıyla bir çizgi oyuncusu değil, sahanın ortasında çok daha etkili. Demek ki sağ kanada da takviye şart.

Evet, bunlar asgari gereksinmeler. Eğer Beşiktaş dört dörtlük bir takım olsaydı, daha 11. dakikada öne geçtikten sonra sezonu kapamış F.Bahçe karşısında fark yapardı. Bunun gerçekleştiremedikleri gibi bir de yenildiler. Beşiktaşlı bu oyuna ve skora Scala gerçekleri gördüğü için sevinmelidir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler