« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: KOCA ÇINAR

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Bir devir kapandı. 16 yıllık koskoca çınar veda etti. Seba, ağladı ve ağlattı. Özellikle de onursal başkan seçildiğinde Beşiktaş camiası gözyaşlarına boğuldu. Her damlada sevgi vardı, şükran vardı, vefa vardı, takdir vardı, saygı vardı. Ne mutlu Seba'ya...

Duygu selinde kaybolup gittik. Televizyon karşısında bile donduk kaldık. Ayakta alkışlanan başkana, ekranları delip ulaşmak, dört elle sarılmak istedik. Sözünün arkasında kapı gibi duran bir liderin görkemli uğurlanışına selam durduk. Beşiktaş kongre üyelerinin bu asil davranışı ile de gururlandık.

Onursal başkan Seba tarihi konuşmasında ‘‘Başım dik, veda ediyorum’’ dedi. Evet Seba'nın başı dik, hem de dimdik. Keşke her liderin başı Seba'nınki kadar dik olsa. Hiç abartmadan söylüyorum; Seba, bir dürüstlük abidesidir. Tek haram kuruş onun yanından, yöresinden geçmez, geçemez, geçmemiştir. O, tek sevgilisi Beaşiktaş'la doğmuş, büyümüş ve bugüne gelmiştir.

<ı>PARÇALANMAYIN

Peki Seba bırakmalı mıydı? Bırakmalıydı, kesinlikle bırakmalıydı ve doğruyu yaptı. Sayın Seba'nın artılarını, eksilerini bu sıcak duygusal ortamda gündeme getirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Seba dosyası muhakkak ki, objektif bir perspektifle tartışılacaktır. Yarınlara ışık tutması için tartışılmalıdır da. Ama bunu, en azından mart ayında yapılacak seçim kongresi sonrasına bırakmak gerekir.

Beşiktaşlı şimdi, Seba sonrasını düşünmek ve kongreye kilitlenmek zorunda. Tüm Beşiktaşlılara sevgi kelimesini anahtar sözcük olarak sunuyorum. Lütfen birbirinize sevgi ile yaklaşın. Suçlamaları, karalamaları bir kenara itin. Bunu yapanları, yapmaya kalkışanları aranızda barındırmayın. Olaylara gönül pencerenizi açarak bakın. Beşiktaş sevgisi ile tartışın. Uzlaşmanın vazgeçilmez ana koşul olduğunu görmezlikten gelmeyin.

Sevmek ve sevilmek dünyanın en güzel duygusu. Son kongrede bunu hep beraber doyasıya ne de güzel yaşadık. Seba ile aynı bakış açısında olmayan insanlar bile gözyaşlarında nasıl da bütünleştiler. N'olur artık, gözyaşı dökmeyelim, sevelim, sevinelim. Parçalanma, güç kaybına neden olur. Çok adaylı seçim Beşiktaş'ı aydınlık ufuklara taşıyamaz. Camia olarak tek yumruk, tek güç olalım. Sevgili Süleyman abinin emanetini daha iyi yerlere taşımanın mutluluğunu, coşkusunu birlikte paylaşalım. Söyleyin bana bu çok mu zor?


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler