« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Kartal bırakmıyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

BEŞİKTAŞ, matematiksel olasılıklar ortadan kalkmadığı sürece işin peşini bırakmıyor. Hedefleri, galip gelme istekleri gerçekten mükemmel. Özellikle yenik duruma düştükten sonra gösterdikleri performans, kafa tutuş dört dörtlük. Hem G.Saray'ın 6, hatta 7 puan kaybetmesini bekleyeceksin, hem de ısrarla rakibini kovalayacaksın. Bu zor, çok zor bir iştir. Beşiktaş işte bu zor işi başarmak için gücünü son noktasına kadar zorluyor. Futbolcuların iyiniyetine, çabasına, inadına helal olsun.

Futbol olarak öyle büyük güzellikler elbette beklemiyoruz. Bu kadroyla bunu gerçekleştirmek de zaten çok güç. Ancak Beşiktaşlı futbolcu sorumluluğunun bilincinde. Herşeyin ötesinde de tribüne gelen taraftarına galibiyet tattırmak istiyor, bu alkışlanacak bir olay. Yedikleri ilk gol Sellami'nin bir ikramı. Ancak bu gole rağmen oyunu bırakmamaları gerçekten övgüye değer.

KANATLAR YİNE İYİ

Defansın fazla zorlandığını söyleyemeyiz, Göztepe'nin gücü bu kadar. Orta alanda ben Beşiktaş'ı bayağı canlı buldum. Tayfur en iyi maçlarından birini oynadı. Hem defansına yardım etti, hem gol noktalarına gitti. Yasin de görevini eksiksiz yerine getirdi. İki kanat her zaman olduğu gibi dün de iyiydi. Nihat ve Münch her atağa kalktıklarında rakiplerine güç anlar yaşattılar. Nihat'ın bu noktaya gelmiş olması beni çok sevindiriyor. Mehmet ve Ayhan gol adamları olduklarını bir kez daha gösterdiler. Gol pası verdiler, pozisyonlara girdiler. Ayhan son haftalarda hep performansının en üst noktasında. Ahmet biraz dağınık olmasa Beşiktaş dün gol sayısını çok daha fazlalaştırabilirdi. Ahmet'teki düşüş devam ediyor, bir an önce toparlanması gerekir.

Göztepe, İzmir'de en fazla taraftara sahip kulübümüz. Birinci Lig'de tutunamamaları üzüntü verici. Ellerindeki bu kadroyla gelecek sezon yeniden yükselmeleri ve taraftarlarının beklentilerini karşılamaları gerekir. Hakem triosu faciaydı. Her iki takımın birer golü bana göre ofsayttı. Televizyonda bir daha görüp izleyeceğiz.


Bunları da Beğenebilirsiniz