« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Hoşgörü!..

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

Maçtan önceki yazımda ‘‘Beşiktaş'ın zamana gereksinimi var. Sabırlı ve hoşgörülü olmalıyız’’ demiştim. İyi, güzel de bu işi nasıl becereğim, bu hoşgörüyü nasıl göstereceğim, doğrusu bilemiyorum.

Bir eleme maçı oynanıyor ve Beşiktaş'ın elle tutulur tek yanı yok. Eleme maçlarında en ufak bir mazeret geçerli değildir. Bunlar affı olmayan maçlardır. Kendi sahanda önemli bir avantaj sağlamazsan rövanşta çıra gibi yanarsın. Avantaj sağlamak için de tek koşul gol atmak. İşte Beşiktaş bu yönde çok zorlanıyor. Attığı tek gol ve Mutlu'nun direkten dönen şutu dışında rakip kalede yarattığı tek tehlike yok.

NEREDELER?

Nerede Mehmet'in yaratıcılığı? Nerede pozisyon üretme yönündeki ustalık? Nerede verkaçlar, nerede kanat organizasyonları? Nerede uzaktan şutlar? Ertuğrul nerede? Tayfur nerede?

Taraftar tribünde çırpındı durdu. Hem de en ufak ışık görmemesine karşın. Maç sahada oynanır, tribünde değil. Ne yapsın taraftar?

Son derece önemli bir eleme maçına çıkıyorsun, takımda kaleci dışında tek yabancı var. O da defans oyuncusu. Olur mu böyle saçmalık?

Aylardır ‘‘Transfer... Transfer...’’ diye bağırıyoruz. Ahmet ve Münch son gün alınıyor. Biri işlemleri yetişmediği için tribünde, diğeri takıma yeni geldiği için kulübede. İkinci yarının ortasında oyuna giriyor. Transferde bu kadar gecikirsen sonuç işte böyle olur.
Bunları da Beğenebilirsiniz