« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sanlı Sarıalioğlu: Havaya giremedik

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı SARIALİOĞLU

NE tribündekiler, ne de sahadakiler bir türlü havaya giremedi. Milli maçın özeli, resmisi olmaz. Ay yıldızlı formayı sırtına geçirdin mi, varnı yoğunu ortaya koyacaksın. Biz bunu yapmadık, yapamadık. Yüreksiz oynadık, isteksiz oynadık, laibuliydik. İlk yarıda tek pozisyonumuz yok, orta alanda sadece top gezdirdik. Hiç risk yüklenmedik, yalnızca geri paslarla boşa kürek çektik. Kimse ayağını kalabalığa sokmadı. Öncelikli amaç sakatlanmamaktı. Olur mu böyle şey? Futbol erkek oyunu, hele işin içinde milli duygular oldu mu, tekmeye kafa uzatacaksın. Bizimkiler nazenin nazenin sahada dolaşıp durdu.

Norveç'in boy ortalaması neredeyse iki metre. Özellikle defanslarında dev gibi adamlar var. Ve biz, böyle bir takıma karşı orta çizgiyi biraz geçtikten sonra durmadan topu havalandırdık. Kanatlardan çizgiye inmeyi düşünmedik, ortadan verkaç denemedik. Ceza alanı dışından etkili şutlar atmadık. Ofansif yöndeki yetersizliğimizin yanı sıra, ilk yarıda Norveç'e bir de gol ikramında bulunduk. Adamlar kalemize ilk kez 37'nci dakikada geldiler. Defansımızın sağ kanadında Norveçli oyuncuyu bomboş bıraktık ve topu ağlarımızda bulduk. Böyle bedava gol olmaz, milli takım düzeyinde hiç yenmez.

YİNE UYANMADIK

Golü yedik, yine uyanmadık. Denizli'nin ikinci yarıda yaptığı oyuncu değişikliği de işe yaramadı. Bu arada hemen belirteyim, bu kadar oyuncu değişikliğini de yadırgadık. Girenler, çıkanları arattı ve oyuna konsantre olamadılar. İlginçtir, oyunun büyük bölümünde rakip ceza alanı önündeydik ancak pozisyon bulamadık. Ne biçim iş bu böyle. Norveç, ikinci yarıda iki kez kalemize geldi, birinde golünü attı. Demek ki, iki kale önünde de beceriksizdik. Bu kadar beceriksizliğin sonuda da yenilmemiz kaçınılmazdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler